Planetai draugiškos pakuotės

Siekdama išsaugoti išteklius „Sony“ stengiasi gerokai sumažinti ausinių pakuotėse naudojamo plastiko kiekį. 

1 iniciatyva

Nuo plastik. prie popier. pakuočių
Plastiko kiekis mažinamas 90 %

Vykdydami plataus masto atnaujinimus keičiame esamų modelių išorinę pakuotę iš plastikinės į popierinę. Būtent perkurta išorinė MDR- EX15AP pakuotė sumažino bendrą plastiko naudojimą nuo maždaug 96 % iki mažiau nei 5 %.

Iliustracija, kurioje aiškinamas plastiko naudojimo palyginimas
Lyginami plastiko naudojimo kiekiai

[1]  Prieš atnaujinimą  [2]  Po atnaujinimo

Dviejų gaminių pakuočių vaizdas; prieš atnaujinimą ir po atnaujinimo
Bendros MDR-EX15AP pakuotės apžvalgos

[1] Prieš atnaujinimą  [2] Po atnaujinimo

Mažiau plastiko, kad būtų galima lengviau perdirbti

Atskiro kartono dizaine anksčiau naudotas PP (plastiko) laminavimas, dėl kurio kartono nebebūdavo galima perdirbti. Pakeistas subraižymams atspariu laku, kuriuo dengtą kartoną galima perdirbti. 

[1]  Popieriaus paviršiaus PP laminavimo procesas
[2]  Dengimas UV laku su spausdinimo technologija

Iliustracija

2 iniciatyva

Pakuotė, naudojant mažiau plastiko

Tvarumas buvo vienas iš WF-1000XM4 gaminių dizaino temų, siekiant pirmojo didžiojo plastiko naudojimo ausinių serijos pakuotėms sumažinimo. Polietileno maišeliai ir pūsto plastiko dėklai ausinėms ir laidui buvo pakeisti popieriumi, kuris pažymėjo pirmąjį popierinių dėklų ausinių serijai naudojimą. Subraižymams atsparus EVA ir izoliavimo lapas, kuris anksčiau buvo plastikinis, taip pat buvo pakeistas popieriaus medžiagomis.

„Sony“ originalus medžiagų mišinys

Mūsų inovatyvi popieriaus mišinio pakuotė sukurta siekiant tikro tvarumo, nuo gamybos iki perdirbimo. Visa WF-1000XM4 pakuotė, išskyrus etiketę, pagaminta naudojant originalų medžiagų mišinį.

Iliustracija su medžiagų šaltinių žemėlapiu
Kilmė ir gamyba

Pagaminta iš perdirbto popieriaus ir tvarių miškininkystės žaliavų

Popieriaus medžiagos vaizdas
Medžiagos

Įvairūs pakuočių komponentai sukurti naudojant medžiagų mišinį, kurį galima lengvai ir prieinamai perdirbti

Keita Sakane

Elektros skyriaus vadovas / projektų vadovas

Mobiliųjų gaminių verslo padalinys,
Namų pramogų centrų ir garso gaminių verslo grupė
„Sony Corporation“

Elektros skyriaus vadovo portretas

Prieš kelis metus, kai prisiėmiau atsakomybę už šį modelį, mane neramino perteklinis pakuotės dydis ir instrukcijų vadovo storis. Norėjau tai patobulinti. Atlikę rinkos tyrimus regione ir šalyse supratome, kad žmonės, nori įsigyti gaminius, sukurtus laikantis aplinkos tausojimo politikos, ir tai labai mus motyvavo.

Komanda svarstė, kaip sumažinti perteklinę pakuotės medžiagą ir instrukcijų vadove naudojamas išraiškas. Naudojant aplinką tausojančias medžiagas, susiduriame su kainos problemomis, tačiau sugebėjome jas išspręsti sumažindami patį gaminį ir sumažindami pakavimo medžiagos kiekį. Manau, kad sumažinus medžiagą, sumažėjo ir pristatymo laiko poveikis aplinkai.
Didžiuojuosi, kad sugebėjome sukurti ne tik klientus tenkinantį gaminį, bet ir pasirūpinome gamta. Noriu padėkoti visiems bendradarbiavusiems koronaviruso pandemijos metu.

Mechanikos skyriaus vadovo portretas
Katsuro Hashimoto

Mechanikos skyriaus vadovas

Mobiliųjų gaminių verslo padalinys,
Namų pramogų centrų ir garso gaminių verslo grupė
„Sony Corporation“

Dirbau su tiek daug „Sony“ ausinių pakuočių, bet manau, kad WF-1000XM4 „pakuotė visiškai be plastiko“ yra pirmoji „Sony“ ir galbūt netgi pirmoji visame pramonės segmente aplinką tausojanti priemonė.
Iki šiol visada būdavo savaime suprantama, kad pakuotė bus pagaminta iš plastiko, tačiau dėl taisyklės, kad pakuotė turi būti visiškai be plastiko, pagaminti pakuotę tapo gerokai sudėtingiau.
Aptardami idėjas ir spręsdami vieną po kitos iškilusias problemas, galiausiai sugebėjote pristatyti pakuotę, kurioje iš viso nenaudojamas plastikas.
Norime ir toliau siekti aplinkosauginio sąmoningumo kurdami pakuotes ateityje.