BRAVIA – ateities pramogos

Didesnių TV ekranų poreikis lemia didesnį išteklių, energijos naudojimą. Tačiau „Sony“ yra įsipareigojusi siekti tvarumo, todėl efektyvumo siekiame visuose etapuose – nuo gaminių kūrimo iki TV žiūrėjimo.

Pramogos dera su aplinkosauga

Su BRAVIA galėsite mėgautis puikiausiais TV pojūčiais ir pribloškiančiu dizainu bei įvertinti aplinką tausojančias inovacijas, kurios padeda sumažinti energijos sąnaudas ir neatsinaujinančių išteklių naudojimą. Naudodami BRAVIA televizorių galite lengvai pasirinkti savo nustatymus ir taip dar labiau prisidėti prie poveikio aplinkai mažinimo.

Gaminame, gabename ir naudojame efektyviau

Pažangi aplinkos inžinerija

Siekdami sumažinti poveikį aplinkai, koreguojame keletą gamybos ciklo aspektų, pvz., mažiname šviežio plastiko kiekį, didiname transporto efektyvumą ir tikriname energijos sąnaudas naudojimo metu.

Naudojimas

Visi energijos taupymo nustatymai vienoje vietoje

Naudojant lankstų ir konfigūruojamą prietaisų skydelį „Eco Dashboard“ galima centralizuotai valdyti energijos taupymo nustatymus. Vienoje vietoje galite lengvai pritaikyti energijos taupymo nustatymus pagal televizoriaus naudojimo būdą, žiūrėjimo aplinką ir žiūrimą turinį bei matyti, kaip prisidedate prie poveikio aplinkai mažinimo.

[1] Numatytieji nustatymai [2] Energijos taupymo nustatymai įjungti

Kambario, kuriame du žmonės žiūri į televizoriaus ekraną, vaizdas: kairioji pusė yra užtamsinta, o dešinioji – apšviesta.
Optimalus žiūrėjimas ir energijos sąnaudos su automatiniu šviesumo valdymu

Energijos taupymo funkcijos apima televizoriaus išjungimą neveikiant ir automatinį energijos taupymą. Pavyzdžiui, „Eco“ prietaisų skydelyje įjungus aplinkos šviesos jutiklio funkciją, ekrano ryškumas automatiškai pritaikomas pagal kambario apšvietimą ir taip optimizuojamas energijos suvartojimas.

[1] Tamsiau apšviesta aplinka [2] Šviesiau apšviesta aplinka

Dviejų stulpelinių diagramų vaizdas. Dešinėje diagramoje matomas 32 % sumažėjimas.
Energijos taupymas naudojant „Eco Dashboard“

Įjungę energijos taupymo nustatymus naudojant „Eco Dashboard“, galite sumažinti energijos suvartojimą maždaug 32 %.

[1] Numatytieji nustatymai [2] Energijos taupymo nustatymai

Automatinis žiūrovo aptikimas – dar labiau taupoma energija

Pridėjus BRAVIA CAM kamerą, aptinkančią žiūrovo judėjimą, ekraną galima automatiškai pritemdyti , kai prieš televizorių nėra aptinkamas žmogus ir taip sumažinti energijos suvartojimą iki maždaug 32 %.

Veiksmingas energijos naudojimas atsižvelgiant į vaizdų vietos šviesumą

Mūsų unikalus signalų apdorojimas sukurtas taip, kad užtikrintų išskirtinį kontrastą ir optimalų energijos naudojimą. Perskirstydami energiją iš blausių į šviesias vaizdo dalis, galite mėgautis tikroviškesniais vaizdais ir sumažinti energijos sąnaudas iki maždaug 33 %.

[1] Tamsu  [2] Įprastas šviesumas  [3] Šviesu

Gamyba

Produktų kūrimas naudojant mažiau gryno plastiko

Aukšta gaminių kokybė naudojant perdirbtas medžiagas

Visais gamybos atžvilgiais, pradedant medžiagų kūrimu, baigiant estetika, mums pavyko padidinti perdirbtų medžiagų panaudojimą, išsaugant aukštos kokybės apdailą. Pavyzdžiui, mūsų OLED televizoriųgaliniam dangteliui, didžiausios pagal plotą televizoriaus dalies, naudojamas SORPLAS™ „Sony“ perdirbtas plastikas, todėl bendras pirminio plastiko naudojimas sumažėja maždaug 60 %.

Televizoriaus skydelio ir plastiko granulių krūvos vaizdas.
Perdirbtas ir gražus

Naudojant perdirbto plastiko medžiagas išorinėms dalims, gali būti sudėtingiau išgauti kai kurias išvaizdos savybes. Tačiau mūsų SORPLAS™ perdirbtą plastiką galima gaminti iš kruopščiai atrinktų žaliavų su patentuotais priedais, derinant sudėtį gamybos metu, kad būtų galima išgauti gražų, blizgų paviršių, kurio klientai tikisi iš BRAVIA.

Plastikinės plokštės vaizdas stambiu planu, pirštines mūvintis asmuo laiko įrankį.
Ilgaamžiškumas ilgalaikiam naudojimui

Namų įrangos, pvz., TV, plastike yra priedų, suteikiančių tvirtumo ir atsparumo ugniai. SORPLAS™ medžiaga reikalauja minimalaus priedų kiekio, kad išgautume įprastiniams TV iš naujo plastiko prilygstančias savybes. Dėl to TV yra skirtas naudoti ilgai, darant kuo mažesnį poveikį aplinkai.

Siekiama sukurti pakartotinio perdirbimo ciklą

SORPLAS gaminamas iš panaudotų vandens butelių ir optinių diskų atliekų, surinktų iš gamyklų bei prekybos vietų, pridedant patentuoto antipireno. Vienas SORPLAS™ privalumas yra tas, kad jo kokybė beveik neprastėja net perdirbus keletą kartų. SORPLAS dalių naudojimas mažina atliekų kiekį ir prisideda prie visuomenės, orientuotos į perdirbimą, kūrimo.

Kairėje pavaizduotas diskas, o dešinėje – į mažesnes susmulkintas atliekų daleles suskaldytas diskas.
„Sony“ dedamos pastangos perdirbti atliekas

Susmulkintos „Sony Music Solutions Inc.“ gaminamų optinių diskų atliekos yra viena iš SORPLAS, naudojamo „Sony“ BRAVIA™ televizorių galiniams dangteliams, sudedamųjų dalių.

Dviejų stulpelinių diagramų vaizdas. Dešinėje diagramoje matomas 43 % sumažėjimas.
Padeda sumažinti išmetamą CO2 kiekį

Gaminant SORPLAS, naudojamą BRAVIA galiniams dangteliams , išmetamą CO2 kiekį galima sumažinti maždaug 57 % , palyginti su tokiu pat būdu gaminamu nedegiu pirminiu plastiku .

[1] Nedegus pirminis plastikas [2] SORPLAS

Plokštės, pagamintos iš SORPLAS, su įspaustais ženklais, atvaizdas.
Pasiruošimas būsimam SORPLAS perdirbimui

Galvojant apie tolimesnį jų surinkimą perdirbimui, iš SORPLAS pagamintos dalys dabar yra su įspaudais, kad ateityje jas būtų galima atskirti ir atsirinkti iš kitų medžiagų.

BRAVIA televizorių gamyba darant mažesnį poveikį aplinkai

BRAVIA televizoriai gaminami aplinką tausojančiose gamyklose. Pavyzdžiui, nuo 2020 finansinių metų mūsų gamyklos Kinijoje produktus gamina naudodamos 100 % atsinaujinančiosios energijos.

Judėjimas

Tvaresnės logistikos link

Kiekvieną pakuotės detalę peržiūrime atsižvelgdami į aplinkosaugos aspektus, pasitelkdami daugybę modeliavimų ir dešimtmečius kauptą pasaulinę logistikos patirtį.

Vaizdas, kuriame pavaizduoti du paketai: 2018 m. ir 2023 m., iš kurių matyti, kad paketas sumažės –48 %.
Geresnė pakuotė, naudojant mažiau plastiko

Paprastai pakavimo medžiaga naudojama BRAVIA televizoriams viršuje ir apačioje bei kairėje ir dešinėje. Atlikę daugybę simuliacijų ir sukaupę ilgametę logistikos patirtį, optimizavome pakuotės dizainą, kad televizorius būtų apsaugotas naudojant mažiau pakavimo medžiagų.

Pakuotėms naudojamų plastikinių ir popierinių juostelių vaizdai.

Be to, pakuotėms naudojamos plastikinės juostelės pakeistos tvirtomis popierinėmis juostelėmis. Pasiekėme, kad bendras pakuočių plastiko kiekis sumažėtų maždaug 48 %.

Iliustracija: du sunkvežimiai, vienas iš jų vienu metu gali vežti daugiau vienetų, su „15 %“ ir rodykle žemyn (rodo sumažėjusį išmetamo CO2 kiekį).
CO2 mažinimas, naudojant mažesnes ir lengvesnes pakuotes

Sukūrę naują pakuotę, kuri saugo produktą gabenant, sumažinome pakuotę 15 % ir bendrą masę 12 %. Dėl šios priežasties ant vieno padėklo telpa daugiau vienetų, o išmetamo CO2 kiekis, tenkantis vienam gabenamo produkto vienetui, sumažėjo maždaug 15 % .

Mažesnis rašalo kiekis taupo išteklius

Ant pakuotės spausdinama gaminio informacija nuodugniai apgalvota, kad būtų paprasta ir trumpa, panaudojant maždaug 91 % mažiau rašalo, kad sumažintume poveikį aplinkai, nepakenkdami pakuotės dizainui ir patrauklumui.

Vaizdas: dvi pakuotės, kurių vienoje naudojamas didelis kiekis rašalo, o kitoje – minimalus, o tai rodo, kad pakuotėms naudojamo rašalo kiekis sumažėjo „–91 %“.

Kūrėjų interviu

Interviu dalyvio portretas.
Yusuke Aoshima

2 produktų dizaino departamentas, 1 produktų dizaino skyrius
„Home Entertainment Business Group“
„Home Entertainment“; „Sound Products Business Group“
„Sony Corporation“

Pažangiųjų technologijų naudojimas siekiant sumažinti poveikį aplinkai

Didėjanti vis didesnių televizorių ekranų paklausa daro papildomą poveikį aplinkai, todėl reikia stengtis mažinti BRAVIA energijos suvartojimą. Svarbiausia – ekrano, pagrindinio televizoriaus komponento, varomoji technologija. BRAVIA pasiekia aukštos kokybės vaizdo raišką, maksimaliai padidinančią ekrano našumą ir kartu sumažinančią energijos suvartojimą, tiksliai valdydama foninio apšvietimo šviesos diodus pagal įvairią informaciją, pvz., vaizdo scenas, aplinkos ryškumą, temperatūrą ir BRAVIA CAM atpažįstamų žmonių buvimą bei padėtį. Be to, taip pat stengėmės kurti „Eco Dashboard“ vartotojo sąsają, kad naudotojams būtų patogu ir lengva valdyti energijos taupymo nustatymus. Taikydami šiuos ir kitus įvairius metodus ir toliau prisidėsime prie poveikio aplinkai mažinimo.

Kunihiro Ishii

1 dizaino departamentas, 2 produktų dizaino skyrius
„Home Entertainment Business Group“
„Home Entertainment“; „Sound Products Business Group“
„Sony Corporation“

Interviu dalyvio portretas.
Nuolatinės pastangos mažinti grynojo plastiko kiekį

Daug metų aktyviai naudojame SORPLAS, unikalų „Sony“ perdirbtą plastiką, ir dabar jį naudojame kai kurių televizorių modelių galiniams dangčiams. Pirmą kartą svarstant apie jo taikymą kilo įvairių sunkumų. Tačiau bendradarbiaudami su departamentu, atsakingu už SORPLAS kūrimą, ne kartą tobulinome formulę, atlikome modeliavimą, gaminome prototipus ir sėkmingai pritaikėme SORPLAS televizorių gaminiams, nesumažindami našumo ar kokybės, taip sumažindami naudojamo gryno plastiko kiekį. Be to, svarbu sumažinti gaminį saugančios pakavimo medžiagos kiekį. Taip sumažės bendras plastiko naudojimas, o kartu bus sukurtos mažesnės ir lengvesnės pakuotės, todėl padidės transportavimo efektyvumas ir sumažės išmetamo CO2 kiekis. Pasitelkdami tvirtumo modeliavimo technologiją ir logistikos žinias, pakartotinai išbandėme faktinį gaminį, kad rastume optimalią formą, leidžiančią sumažinti paminkštinimo medžiagos naudojimą ir kartu išlaikyti gaminių apsaugai būtinas savybes. Toliau naudodamiesi savo patirtimi ir kompetencija sieksime dar labiau sumažinti poveikį aplinkai vykdydami projektavimo veiklą.