„Slice of Living“ 2018

Švelnusis minimalizmas
Žiūrėjimo pojūčiai kasdieniame gyvenime

Kam dizaineriai turi skirti dėmesį? Vienas iš svarbiausių dalykų – sugalvoti, kaip televizoriui rasti patogią, natūralią vietą, kad įrenginys pritaptų gyvenamojoje erdvėje ir įsilietų į kasdienį gyvenimą. Ši vizija būdinga švelniojo minimalizmo koncepcijai, kuri sujungia šiltas, malonias formas bei tekstūras ir atsisako nereikalingų puošmenų, kad pagrindinis dalykas būtų žiūrėjimo teikiami pojūčiai.

Tarpinė grandis tarp harmonijos ir išskirtinumo

Kai dizaineriai ieško būdų, kaip priderinti televizorių gyvenamosiose erdvėse, įkvėpti gali meno kūrinys. Meno kūriniai ir skulptūros geba natūraliai įsilieti į erdvę, nepaisant to, kad jų vaizdinės charakteristikos traukia dėmesį. Suderindamas harmonijos ir išskirtinumo elementus, dvi iš esmės prieštaringas charakteristikas, menas užpildo erdves unikalia nuotaika, neatsiejama nuo komforto ir prabangos. Švelniojo minimalizmo koncepcija siekia sukurti tokią televizoriaus, kaip faktinio objekto, išvaizdą, kad jis būtų kartu ir nepastebimas, ir trauktų akį.

Lengva būti šalia – savybė, svarbi ir žmonėms, ir televizoriams

Jei televizoriai galėtų perteikti tokią pusiausvyrą, žmonės galėtų rinktis iš daugiau konfigūracijų, taip televizorius būtų lengviau įtraukti į kasdienį gyvenimą. Siekiant įgyvendinti tokį artumą, televizoriaus dizainas turi skleisti šilumą. Žmogui, kuris per daug atsiribojęs ir suvaržytas, gali būti sudėtinga šalia jaustis patogiai. Tas pats pasakytina ir apie televizorius: nors minimalistinis dizainas gali padėti žmonėms atsiduoti žiūrėjimo pojūčiams, visgi yra rizikos, kad dizainas atrodys šaltokas ir dirbtinas, jei minimalizmas nueis per toli.

Tai pagrindinė švelniojo minimalizmo prielaida – švelnios detalės, patrauklios medžiagos ir tekstūros, šilti atspalviai turi susilpninti minimalizmo šaltuką. Koks rezultatas? Televizorius, kuris stebina, kai yra įjungtas, nes be pašalinių elementų vaizdo sukeliami pojūčiai tampa daug stipresni, o išjungtas televizorius jaukiai dera aplinkoje, tarsi būtų meno kūrinys. Gyvename tokiu metu, kai paprastumas ir komfortas yra svarbesni nei kada nors anksčiau. Tokiame kontekste kilusi švelniojo minimalizmo koncepcija formuoja naują įvaizdį, kaip turi atrodyti televizorius.

Kaip iš prieštaros gali atsirasti nauja vertybė

Visada stengiamės prieštaroje rasti naujos patirties ir naujų vertingų dalykų – tai prieštaringi, paradoksalūs dizaino elementai. Švelniojo minimalizmo koncepcija iš esmės siūlo „baltą juodą“. Viena vertus, jis pabrėžtinai pastebimas, bet, iš kitos pusės, susilieja su erdve, o vaizdo sistema kelia šaltumo, atsiribojimo pojūtį. Mums svarbiausia buvo sukurti televizorių, kuris suderintų šiuos du prieštaringus aspektus ir atitiktų šiuolaikinį gyvenimo būdą.

Tako, vyriausiasis meno vadovas

Minimalizmas, derantis su lengvumu

AF9 su OLED ekranu – tai nepriekaištingas klausymosi ir žiūrėjimo pojūčių derinys. Šie pojūčiai sklandžiai susilieja į visumą – ekraną prilaikančiame stove įtaisyta pavara ir žemųjų dažnių garsiakalbis. Stovo forma ir naudojamos medžiagos suteikia lengvumo įspūdį, kurį papildo suapvalintas kraštelis ir medžiaga aptrauktas galinis skydelis. Šios savybės AF9 suteikia išskirtinę išvaizdą, tačiau netrukdo įsilieti į aplinką.

Tekstūra, deranti su funkcionalumu

Itin aukštos kokybės vaizdą perteikiantis ZF9 yra kiekvieno kūrėjo svajonė. Juodas gruoblėtas DSLR fotoaparato paviršių primenantis kraštelis atsparus įbrėžimams ir skiriasi nuo blizgaus televizoriaus paviršiaus. Minimalistinį dizainą atkartoja aliuminio stovai. Natūraliai elegantiškas ZF9 atrodo kaip meno kūrinys.

Ekranas išsijungia, tačiau stilius lieka

Ne viskas gyvenamojoje erdvėje turi aiškią funkciją – štai meno kūriniai ir skulptūros neturi praktinių funkcijų. Išjungtas televizorius taip pat. Meno kūriniai sukelia tam tikrą energijos ir prabangos pojūtį tiesiog egzistuodami. Mes norėjome pamatyti, ar būtų įmanoma sukurti tokius televizorius. Štai kodėl formuluodami švelniojo minimalizmo koncepciją atradome naują požiūrį. Į fizinį televizoriaus pavidalą žvelgėme ne kaip į šalintiną trukdį, o ėmėme galvoti, kad tai yra reikšmingas dalykas.

Yokota, meno direktorius

Pastebimas erdvės akcentas

Skulptūriškam BRAVIA® stovui būdinga paprasta metalinių strypų konstrukcija, kuri liečiasi su paviršiumi atskirose vietose, – toks dizainas sukuria unikalų pusiausvyros ir įtampos pojūtį ir tuo primena meno galerijų eksponatus.

Tvirta V raidės formos konstrukcija stovui suteikia stabilumo, todėl televizorių galima statyti įvairiose kambario vietose ir subtiliai įkomponuoti gyvenamojoje erdvėje.

BRAVIA OLED televizorius pasižymi minimalistine konstrukcija – čia tėra dvi plokštumos: stovas ir ekranas. Suapvalinusi plokščių kraštus, kūrėjų komanda pabrėžė ploną ir elegantišką konfigūraciją, keliančią lengvumo pojūtį.

Patogus vientisumas

Dažnai skirtingų daiktų kratinys gyvenamojoje erdvėje yra tai, kas sujungia visą kambarį ir daro jį vientisą. Dizaino komanda, norėdama, kad ir BRAVIA® pasižymėtų tokiu papildančiu nevienalytiškumu, suderino stovo kampus ir pailgojo garsiakalbio korpusą – du vizualiai skirtingus elementus, kad jie derėtų tarpusavyje.

Sklandūs ir švelnūs rankomis sukurti kontūrai

Rankomis sukurtos formos iš prigimties tobulai dera – nesvarbu, ar rankoje laikote lėkštę, sėdite ant kėdės, ar suimate įrankį. BRAVIA® dizaino komanda siekė užfiksuoti šį jausmą įvairiais pataisymais, pvz., suapvalindama rėmelio ir pailgojo garsiakalbio korpuso kampus, kad sukurtų minkštą, švelnią formą.

Modeliai ir medžiagos, parodančios funkcionalų grožį

BRAVIA® dizaineriai, projektuodami galinę televizoriaus dalį, laikėsi naujoviško požiūrio. Šilumos išleidimo plyšiai ir jungčių dangteliai sudaro geometrinių raštų tinklą, kad televizorius iš galo atrodytų toks pats elegantiškas kaip iš priekio. Tuo tarpu pailgasis garsiakalbis pasižymi unikaliu įvairių medžiagų deriniu, kuris ne tik pabrėžia komponentų funkcinę paskirtį, bet ir praturtina estetinę harmoniją tarp viso dizaino ir supančios erdvės.

Svarbiausia rasti pusiausvyrą

Pailgasis garsiakalbis gali atkurti tokį garsą, kokio negali televizorius, – be to, jis gali perteikti didelės raiškos garsą be didelių pastangų. Kurdami pailgąjį garsiakalbį mes sutelkėme dėmesį į bendresnę pusiausvyrą, apimančią tiek jo išvaizdą, tiek panašumą su televizoriumi, tiek harmoniją su interjeru.

Wada, vyresnysis vadovas

BRAVIA® dizainas kuria šiltesnį ir patogesnį žmogaus ir televizoriaus ryšį, tai naujas žingsnis gerinant žiūrėjimo gyvenamosiose erdvėse pojūčius.