SVARBIAUSIA INFORMACIJA APIE OBJEKTYVUS
Objektyvai, pagaminti iš įprasto optinio stiklo, turi problemų dėl chromatinės aberacijos, todėl vaizdai yra prastesnio kontrasto, prastesnės spalvų kokybės ir mažesnės raiškos. Siekiant jų išvengti, sukurtas itin mažos dispersijos stiklas, įrengtas tam tikruose objektyvuose. Jis žymiai pagerina chromatinę aberaciją teleobjektyvo diapazonuose ir užtikrina gerą viso vaizdo kontrastą, net naudojant dideles diafragmos nuostatas. „Super ED“ stiklas ir fluorito objektyvas geriau kompensuoja chromatinę aberaciją. Fluoritas taip pat lengvesnis nei įprastas optinis stiklas, todėl objektyvas yra lengvesnis.
[1] Stiklas [2] ED stiklas [3] „Super ED“ stiklas ir fluorito lęšis [4] Židinio plokštuma
Sferinė aberacija – tai nedidelis šviesos spindulių, kurie projektuojami ant vaizdo plokštumos paprastuoju sferiniu lęšiu, nuokrypis, sukuriamas dėl šviesos lūžio skirtumų įvairiuose lęšio taškuose. Dėl šio nuokrypio gali suprastėti vaizdo kokybė naudojant objektyvus su didele diafragma. To išvengti galima naudojant vieną ar kelis specialios formos asferinius elementus prie diafragmos, kurie pataisytų nuokrypį vaizdo plokštumoje ir išlaikytų ryškumą ir kontrastą net naudojant maksimalią diafragmą. Siekiant mažinti iškraipymų lygį, asferiniai elementai gali būti naudojami ir kitose optinio kelio vietose. Tinkamai išdėliojus asferinius elementus galima sumažinti bendrą jų skaičių, taip sumažinant bendrą objektyvo dydį ir svorį.
[1] Sferinis objektyvas [2] Asferinis objektyvas [3] Židinio plokštuma
Asferinius lęšius yra kur kas sudėtingiau pagaminti nei paprastuosius sferinius. Pasitelkus inovatyvias gamybos technologijas užtikrinamas itin lygus naujųjų XA (ypatingi asferinių) lęšių elementų paviršius (svyravimai nesiekia 0,01 mikrono), todėl galite fiksuoti nepriekaištingus didelės raiškos ir įspūdingo „bokeh“ efekto vaizdus.
[1-1] Tradicinio asferinio objektyvo paviršius [1-2] Nepageidaujamas „bokeh“ efekto rezultatas [2-1] XA (itin asferinio) objektyvo paviršius [2-2] Puikus „bokeh“ efekto rezultatas
Patobulinti asferiniai (AA) elementai yra patobulintas variantas, kurio storio santykis tarp centrinės dalies ir krašto yra itin didelis. AA elementus pagaminti yra ypač sunku, nes tam pasitelkiama moderniausia liejimo technologija, kad nuosekliai ir tiksliai būtų pasiekta reikiama forma ir išlaikytas itin lygus paviršius. Visos šios priemonės leidžia stipriai pagerinti vaizdo atkūrimą ir atvaizdavimą.
ED asferinis elementas yra asferinis objektyvo elementas, pagamintas iš ED (itin mažos dispersijos, angl. „Extra-low Dispersion“) stiklo. ED stiklas efektyviai sumažina spalvos aberaciją, o asferinis profilis gali tiksliai kompensuoti įvairias optines aberacijas, įskaitant sferinę aberaciją, komatinę aberaciją ir iškraipymus. Dėl to, kad ED asferinis elementas apjungia ED stiklo ir asferinio profilio funkcijas viename elemente, jį galima naudoti kuriant kompaktiškus, lengvus, didelio optinio našumo objektyvus.
„Įprastų objektyvų krašte surinktas šviesos kiekis yra maždaug lygus centre esančiam šviesos kiekiui. Tai lemia vienodai ryškius taškus taškuose b ir c. Tačiau specialus filtras, vadinamas „apodizacijos optiniu elementu“, surenka mažiau šviesos objektyvo krašte; tai lemia išsklaidymą taškų kraštuose. Dėl šios optinės ypatybės gaunamas sklandesnis defokusavimas.
T skaičiai
STF objektyvas su apodizacijos optiniu elementu surenka mažiau šviesos nei įprasti objektyvai, todėl diafragmos skaičius pakeičia T (perdavimo) skaičiai. Šias dviejų tipų vertes galima naudoti pakaitomis, norint nustatyti ekspoziciją.“
[1] STF objektyvas [2] Tradicinis objektyvas [3] Apodizacijos optinis elementas [4] STF objektyvo defokusavimas (aplink židinio tašką „a“) [5] Tradicinio objektyvo defokusavimas (aplink židinio tašką „a“)
Pasitelkus pradinę „Sony“ AR nanodalelių dangos technologiją, objektyvas padengiamas danga, kurios tiksli nekintanti nanostruktūra leidžia tiksliai perduoti šviesą ir tuo pat metu efektyviai slopina atspindžius, dėl kurių vaizde gali atsirasti spindėjimas arba dvejinimas. AR nanodalelių dangos atspindžių slopinimo savybės yra kur kas geresnės nei tradicinių nuo atspindžių saugančių dangų, įskaitant dangas su kintančia nanodalelių struktūra, todėl gerokai padidinamas vaizdo ryškumas, kontrastas ir bendra vaizdo kokybė.
[1] Atsitiktinė šviesa [2] Atspindėta šviesa [3] Perduota šviesa [4] Stiklas [5] Nuo atspindžių sauganti danga [6] AR nanodalelių danga
Su AR nanodalelių danga
Be AR nanodalelių dangos
Nauja danga „Nano AR Coating II“, kuria galima tolygiai padengti didelius objektyvo elementus ar labai išlenktus elementų paviršius, sukurta tam, kad nuslopintų vidinius atspindžius, kurie gali sukelti dvejinimą ir šviesos srautą, todėl vaizdai yra aiškūs ir ryškūs. Nepaisant objektyvo plataus matymo kampo, „Nano AR Coating II“ leidžia išlaikyti didelį aiškumą ir kontrastą visame vaizde, net ir esant prastam apšvietimui.
[A] Įprasta danga [B] „Nano AR Coating II“
[1] Įprasta danga C [2] „Nano AR Coating II“ [3] Stiklas [4] Labai išlenktas stiklo paviršius [5] Atspindėta šviesa
*Vaizdas rodo teorišką labai išlenkto stiklo paviršiaus padengimą įprasta danga.
[A] Įprasta danga [B] „Nano AR coating II“
Ant bet kokio objektyvo neapsaugoto priekinio elemento gali patekti vandens, purvo, riebalų, atsirasti pirštų atspaudų ar kitų teršalų, dėl kurių ne tik suprastės vaizdo kokybė, bet kartais jie gali netgi sugadinti objektyvą. „Sony“ siūlo veiksmingą sprendimą – priekinis elementas padengtas fluoro danga, todėl objektyvas atsparesnis drėgmei ir veiksmingai atstumia nešvarumus. Ant objektyvo patekusį vandenį ar neriebalinio pagrindo kosmetiką galima lengvai nušluostyti. Fluoro danga ne tik apsaugo vertingus objektyvus, bet ir mažiau reikia jaudintis, kaip objektyvą lauke išlaikyti švarų.
Prašome sutikti su „Youtube“ slapukais, kad galėtumėte žiūrėti šį vaizdo įrašą
Toliau nurodykite savo slapukų nuostatas ir įsitikinkite, kad įjungėte „Youtube“ slapuką skiltyje „Funkciniai slapukai“.
Gerai žinoma, kad lęšių dengimo technologiją – lęšio paviršius garinant padengiamas plona ir lygia danga, kuri slopina atspindžius ir padidina šviesos perdavimą – pirmą kartą užpatentavo ZEISS. Įmonė ZEISS taip pat sukūrė ir išbandė daugiasluoksnes fotografijos lęšių dangas, ir naudojant šią technologiją buvo sukurta T* danga.
Prieš atsirandant dengtiems lęšiams lęšio paviršius atspindėdavo didelę dalį gaunamos šviesos, todėl sumažėdavo šviesos perdavimas ir buvo sudėtinga naudoti objektyvus iš daugelio elementų. Veiksmingos dangos suteikė galimybę kurti sudėtingesnę optiką, kuri pastebimai pagerino rezultatus. Mažesnis vidinis atspindėjimas padėjo sumažinti šviesos srautą ir padidinti kontrastą.
ZEISS T* danga nėra tiesiog dedama ant bet kokio lęšio. Simbolį T* rasite tik ant sudėtinių objektyvų, kuriuose reikiamos charakteristikos pasiekiamos visame optiniame kelyje, todėl jis yra aukščiausios kokybės garantija.
[1] Šviesos šaltinis [2] Vaizdo jutiklis [3] Mažiau atspindžių
Nors didžioji šviesos, kuri krenta ant optinio stiklo, dalis pereina jį kiaurai, dalis jos atspindima nuo lęšio paviršiaus, todėl vaizduose sukuriami atspindžiai ar dvejinimo efektas. Siekiant nuo to apsisaugoti, ant lęšio paviršiaus reikia uždėti plonytį nuo atspindžių saugančios dangos sluoksnį. α objektyvuose naudojama išskirtinė daugiasluoksnė danga, kuri efektyviai šalina tokias problemas plačiame bangų ilgių diapazone.
Fokusuojant juda tik vidurinės arba galinės optinės sistemos grupės, o bendrasis objektyvo ilgis lieka nepakitęs. Todėl automatinis fokusavimas atliekamas itin sparčiai, o minimalus fokusavimo atstumas yra labai mažas. Be to, nesisuka objektyvo priekyje esantis filtro žiedas – tai labai patogu, jei naudojate poliarizuojamąjį filtrą.
„Sony“ α jungties objektyvai su elektriniu priartinimo mechanizmu suteikia tikslesnį valdymą ir daugiau kūrybinių galimybių filmuojant, nes priartinimas veikia sklandžiai ir nuosekliai (tai sunku pasiekti rankiniu būdu). Tokios detalės kaip sklandus pagreitinimas ir greičio sumažinimas taip pat svarbios; žinoma, sekimas taip pat atliekamas tiksliai. Visa tai suteikiama sujungus ilgai brandintas „Sony“ vaizdo kamerų technologijas ir modernias naujoves: pradedant optinės ir mechaninės įrangos konstrukcija, baigiant išskirtine „Sony“ pavaros technologija – tai įmanoma tik kruopščiai kontroliuojant gamybos procesą įmonės viduje. Vidinis priartinimo mechanizmas yra dar vienas naudingas privalumas: keičiant židinio nuotolį, objektyvo ilgis išlieka nepakitęs, o cilindras nesisuka, todėl poliarizatorius ir kitus nuo padėties priklausančius filtrus galima naudoti be papildomų laikiklių.
SMO (sklandžiai judanti optika) yra „Sony“ optikos dizaino koncepcija, skirta keičiamiesiems objektyvams, kurių paskirtis – geriausia įmanoma vaizdo kokybė ir judančių vaizdų skyra.
SMO dizainas išsprendžia tris pagrindines problemas, kurios svarbios filmuojant:
– Židinio alsavimas (vaizdo kampo nestabilumas fokusuojant) efektyviai sumažinamas naudojant tikslaus vidinio fokusavimo mechanizmą.
– Maži židinio poslinkiai, kurie galimi keičiant mastelį, pašalinami naudojant specialų sekimo reguliavimo mechanizmą.
– Šoninis optinės ašies judėjimas keičiant mastelį pašalinamas naudojant vidinį mastelio keitimo mechanizmą, kuris objektyvo ilgį išlaiko pastovų esant bet kokiam židinio nuotoliui.
Kad būtų išlaikomas tikslumo lygis, reikia tikslios konstrukcijos ir pastovaus stebėjimo gaminant, tačiau pranašumai filmuojant su didelės diafragmos objektyvais, ypač su didelio formato jutikliais, yra įspūdingi ir verti pastangų.
Priartinimo objektyvu tipas. Vidinis priartinimas yra pranašesnis tuo, kad priartinant objektyvo ilgis nesikeičia, o cilindras nesisuka, todėl poliarizatorius ir kitus nuo padėties priklausomus filtrus galima naudoti be papildomų pagalbinių priemonių.
Tiesinio atsako MF patobulina rankinio fokusavimo valdiklius. Fokusavimo žiedui būdingas didelis valdymo tikslumas, todėl galima tiksliai fokusuoti rankiniu būdu. Be to, tiesinio atsako MF padeda fokusuoti intuityviai ir beveik atitinka mechaninį rankinį fokusavimą. Židinys tiesiškai keičiasi sukant fokusavimo žiedą, todėl naudotojas gali tiesiogiai kontroliuoti procesą, o rankinis fokusavimas yra greitas ir tikslus.
Slankiojo fokusavimo mechanizmas pasiekia pastovią didelę skyrą nuo begalybės iki mažiausio fokusavimo atstumo. Ši sistema padeda iki minimumo sumažinti visų tipų aberacijas ir išlaikyti ryškų, didelės skyros atvaizdavimą nuo begalybės fokusavimo fotografuojant kraštovaizdžius iki fokusavimo mažu atstumu, pvz., fotografuojant portretus ir panašius objektus.
XD (išskirtinės dinamikos) linijinis variklis buvo sukurtas tam, kad būtų pasiekta didesnė nei ankstesnių tipų trauka ir našumas siekiant išnaudoti visas sparčiai vystomo dabartinių ir būsimų fotoaparatų korpusų greičio našumo galimybes. Linijinio variklio dizainas ir priedų išdėstymas buvo kruopščiai apgalvoti siekiant žymiai didesnės traukos.
Prašome sutikti su „Youtube“ slapukais, kad galėtumėte žiūrėti šį vaizdo įrašą
Toliau nurodykite savo slapukų nuostatas ir įsitikinkite, kad įjungėte „Youtube“ slapuką skiltyje „Funkciniai slapukai“.
Naujajai DDSSM sistemai tiksliai nustatant sunkiosios fokusavimo grupės, naudojamos viso kadro formatui, vietą užtikrinamas tikslus fokusavimas net esant mažiausiam objektyvo lauko gyliui. Be to, DDSSM pavaros sistema yra išskirtinai tyli, todėl ji idealiai tinka filmuoti, kai fokusavimas nuolat keičiasi filmuojant siužetą.
RDSSM – tai pjezoelektrinis variklis, užtikrinantis sklandų ir tylų AF veikimą. Variklis lėtai sukdamasis sukuria didelį sukimo momentą ir iš karto reaguoja į paleidimo ir stabdymo komandas. Be to, jis ypač tylus, todėl automatinis fokusavimas vyksta be garso. Objektyvai su RDSSM taip pat apima padėties nustatymo detektorių, kuris tiesiogiai aptinka objektyvo pasukimo kiekį – dėl to padidėja bendrasis AF tikslumas.
RDSSM sudaro rotorius (kairėje) ir statorius (dešinėje), ant kurio montuojami pjezoelektriniai elementai.
Specialiai sukurti linijiniai varikliai pasirūpina tiesiogine bekontakte elektromagnetine objektyvo fokusavimo grupės pavara ir ypač tyliu bei jautriu veikimu. Tylus darbas, greita reakcija ir tikslus stabdymas, kurį užtikrina bekontaktės pavaros sistema, praverčia ne tik fotografuojant, bet ir filmuojant, kai reikia sklandaus ir tylaus veikimo.
SAM objektyvui nenaudojamas fotoaparato viduje esantis fokusavimo pavaros variklis, tam pasitelkiamas automatinio fokusavimo variklis pačiame objektyve, kuris tiesiogiai varo fokusavimo elementų grupę. Kadangi integruotasis variklis tiesiogiai suka fokusavimo mechanizmą, jis veikia kur kas sklandžiau ir tyliau nei tradicinės jungtinės automatinio fokusavimo pavaros sistemos.
Žingsninis variklis (STM) yra variklis su mechanizmu, kuris sukimosi veiksmą padalina į keletą veiksmų, kad sukimasis būtų kontroliuojamas. Jis pasisuka kiekvieną kartą, kai gauna elektros impulsą. STM suteikia galimybę sklandžiai ir tyliai sufokusuoti objektyvą fotografuojant bei filmuojant.
Sureguliavę fokusavimą ir pasiekę reikiamą nustatymą galite paspausti šį mygtuką ant objektyvo cilindro, kad fokusavimas būtų užfiksuotas išlaikant atstumą. Naudojant fotoaparato pasirinktinius nustatymus šiam mygtukui taip pat galima priskirti peržiūros funkciją.
Ši funkcija nustatydama fokusavimo diapazono ribą padės sutaupyti laiko naudojantis AF. Naudojant makroobjektyvą ši riba gali būti diapazono pradžioje ar pabaigoje (kaip parodyta). Naudojant SAL70200G riba nustatoma tik diapazono pabaigoje; SAL300F28G – fokusavimą galima apriboti iki diapazono pabaigos arba pasirinktus norimą diapazoną.
Diafragmos žiedu galima intuityviai kontroliuoti diafragmą – sklandus diafragmos valdymas ir išskirtinis patogumas naudoti.
Diafragmos žiedas užtikrina tokį tiesioginį ir jautrų valdymą, kokio reikia fotografijos ir videografijos profesionalams. Spustelėjus įjungimo / išjungimo jungiklį diafragmos žiedo stabdikliai įjungiami arba išjungiami. Įjungus stabdiklius, galima pirštų galais pajusti, kiek žiedas buvo pasuktas, todėl šis nustatymas puikiai tinka fotografuojant. Stabdiklius išjungus, diafragmos žiedas juda sklandžiai ir tyliai, todėl šis nustatymas tiks filmuojant.
Diafragmos užraktas apsaugo nuo nepageidaujamų ekspozicijos pokyčių fiksuojant. Užrakinus, diafragma yra užrakinta [A] padėtyje arba gali būti pasukta tarp bet kurių rankinių nustatymų. Atrakinus, diafragmos žiedą galima sukti tarp [A] ir bet kurių rankinių nustatymų be apribojimų.
Perjungiama priartinimo žiedo sukimo kryptis. Norint pritaikyti priartinimo žiedo sukimo kryptį prie savo įpročių tereikia paprasto mechaninio veiksmo. Priartinimo žiedo sukimo kryptį galima lengvai pakeisti.
Pateikti optiniai „SteadyShot“ režimai leidžia patogiau užfiksuoti ryškius vaizdus fotoaparatą laikant rankoje įvairiomis aplinkybėmis. Pavyzdžiui, 2 režimo stabilizavimas palengvina dinaminį kadrų formavimą, o 3 režimas suteikia stabilesnį vaizdo ieškiklio vaizdą – tampa lengviau sekti ir kadruoti.
Įdiegti optinio „SteadyShot“ režimai suteikia galimybę bet kokiomis sąlygomis patogiau fiksuoti ryškius vaizdus fotoaparatą laikant rankoje. Pavyzdžiui, dėl 2 režimo stabilizavimo funkcijos lengviau fiksuoti dinaminius panoraminius kadrus, o naudojant 3 režimą užtikrinamas optinis stabilizavimas vykdant sekimą ir fotografuojant dinamiškus, nenuspėjamus sporto kadrus.
Objektyvas yra atsparus dulkėms ir drėgmei, todėl užtikrinamas patikimas veikimas fotografuojant lauke sudėtingomis sąlygomis.
Apskritai, jei diafragmai naudojami 7, 9 arba 11 lapeliai, tada diafragmos forma yra 7, 9 arba 11 briaunų daugiakampis, o pati diafragma tampa mažesnė. Tačiau tai turi tam tikrą nepageidaujamą poveikį, nes defokusuojant tašką šviesos šaltiniai atrodo daugiakampiai, o ne apskriti. α objektyvuose ši problema išsprendžiama panaudojus unikalią konstrukciją, dėl kurios diafragma išlieka beveik idealiai apskrita: pradedant plačiai atverta diafragma, baigiant 2 žingsniais uždaryta diafragma. Dėl to sukuriamas tolygesnis, natūralesnis defokusavimas.
Diafragmos konstrukcijų palyginimas [1] Tradicinė diafragma [2] Apskrita diafragma