Nauja perdirbta „Aibo“ pakuotė

Susipažinkite su nauja, tikrą revoliuciją sukelsiančia pakuote. „Aibo“ gaminiai pristatomi kruopščiai supakuotoje ir nuo pažeidimų apsaugotoje kartoninėje pakuotėje, pagamintoje iš 50 % perdirbtų PET (polietileno tereftalato) plastikinių butelių.

Atliekų mažinimas, pakartotinis panaudojimas ir perdirbimas – tai „Sony“ ekologiško dizaino principai

Laikydamasi pasaulinio aplinkos apsaugos plano „Road to Zero“ (Kelias link nulio), „Sony“ ir toliau siekia mažinti vartojimą ir dažniau pakartotinai panaudoti ir perdirbti medžiagas visose gamybos bei verslo srityse.

Brangių daiktų apsauga

Nauja perdirbta pakuotė tvirtai laiko ir saugo „Aibo“ iki tol, kol jis pateks į naują šeimą. Ji pagaminta iš veltinio naudojant perdirbtų plastikinių butelių medžiagą, o jos forma gali būti pritaikyta „Aibo“ ir kitiems gaminiams.

Vaizdas – apdovanojimą pelniusi tvari pakuotė
Apdovanojimą pelniusi tvari pakuotė

Skirtas prestižinis Azijos pakuočių federacijos „AsiaStar“ apdovanojimas    

Azijos pakuočių federacija už sukurtą „Aibo“ pakuotę „Sony“ įteikė prestižinį „AsiaStar 2018“ apdovanojimą, laimėtą ekologiškos pakuotės (aplinkosaugos požiūriu tvari pakuotė) kategorijoje. Apdovanojimas įteiktas už pakuotę, kuri „sukurta ypatingą dėmesį skiriant pakuotės ir gaminio poveikiui aplinkai visą jo veikimo ciklą“.

Kaip pakuotė gaminama

Nuo plastikinių butelių iki naujos „Aibo“ pakuotės

Plastikiniai buteliai surenkami [1], susmulkinami [2–3], [4] per pusę sudedami į naują polietileno tereftalato „vilną“ ir įpinami į 3 mm storio veltinio lakštą, iš kurio [5] daromi ritiniai ir [6] suformuojama [7] nauja „Aibo“ pakuotė.

Ikoniško gaminio ikoniškos pakuotės kūrimas

Iššūkis, kuriam spręsti pasitelkiamas dizainas ir technologija

Dizaineriai ir inžinieriai bendradarbiavo siekdami įgyvendinti aplinkos apsaugos tikslus ir „Aibo“ pažadinimo iš apsauginės pakuotės koncepciją, atsižvelgdami į dizainą, kainą ir atsparumą įbrėžimams. Naudojant didelį perdirbtos medžiagos kiekį, teko susidurti su papildomais iššūkiais.

Pažangesnis perdirbimas pasitelkus naujoves

Naudojant didesnį kiekį perdirbtos medžiagos gali sumažėti tekstilės „jungiamasis veržlumas“, todėl kyla problemų išlaikant tvirtumą ir formą. Dėl šios priežasties įprasta perdirbamą medžiagą sumaišyti su didesne naujos medžiagos dalimi. Gaminant „Aibo“ pakuotę naudotas veltinis ir pasitelktas ypatingas procesas, kad plastikinių butelių medžiagos kiekį būtų galima padidinti net iki 50 %.

Integruota vientisa struktūra

„Aibo“ pakuotė kuriama iš suformuoto PET veltinio, kuris pasižymi amortizaciniu poveikiu ir atsparumu smūgiams. Pakuotė yra unikali, 50 % pagaminta iš perdirbtos medžiagos ir pažangią trisluoksnę tuščiavidurę struktūrą, sulaikančią smūgius iš vidaus, bei tvirtą išorinį sluoksnį.

Išteklių tausojimas ir geresnis pirmasis įspūdis

Įprasta, kad kartoninėse dėžutėse pristatomi gaminiai iš vidaus apsaugomi nuo vandens ir dulkių naudojant papildomus maišelius ir užvalkalus. Tankūs „Aibo“ pakuotės pluoštai yra atsparesni išoriniams nešvarumams, taigi papildoma apsauga nereikalinga, todėl geriau tausojami ištekliai ir pirmą kartą išvydus „Aibo“ išlieka puikus pirmasis įspūdis.

Nereikia rašalo

„Aibo“ pavadinimas yra reljefinis, o ne atspausdintas ant pakuotės, todėl mums neprireikė naudoti su rašalu susijusių chemikalų ir naftos produktų, taip sumažinant aplinkai daromą poveikį.

Motohiro Sato

Pakuočių kūrimo ir inžinerijos skyrius

Gamybos dizaino padalinys
„Sony Global Manufacturing & Operations Corporation“

Vaizdas – Motohiro Sato

Pradėjome kurti „Aibo“ pakuotę siekdami, kad „50 % pakuotės sudarytų medžiaga, gauta perdirbus PET butelius“. Šį kartą iššūkis buvo padidinti skaičių nuo 30 % praėjusiais metais.
Mūsų pastovus siekis buvo „geras medžiagos pojūtis“ ir noras pavaizduoti miegantį „Aibo“, todėl veltinio formą kurti ir gaminti tapo gerokai sunkiau, tačiau mums pavyko įveikti problemas ir pasiekti tikslą.
Mes ir toliau rūpinsimės pakavimo medžiagų poveikiu aplinkai ir sieksime dar labiau padidinti medžiagų, gautų perdirbus plastikinius butelius, dalį.

Vaizdas – Kenichi Hirose
Kenichi Hirose

Grafikos dizaineris

Kūrybos centras
„Sony Corporation“

Siekdami sukurti naują pakuočių stilių, 2014 m. pradėjome kurti veltinio pakuotę. Pirmiausia turėjome sužinoti, kas sudarys veltinio pluoštą, todėl sukūrėme prototipų seriją su įvairiomis sudedamųjų dalių derinių proporcijomis, medžiagų gamybos būdais ir t. t. Tada bandėme pagaminti veltinio pakuotę naudodami PET medžiagą iš perdirbtų įprastų plastikinių butelių.
Šioje švelnioje, tačiau tvirtoje pakuotėje, kurioje klientas pirmiausia išvysta „Aibo“, mes įpakavome visą „Aibo“ korpusą. Pakuotė tvirtai apgaubia ir saugo „Aibo“. 
Ateityje ji bus dar pažangesnė, nes mūsų tikslas yra gaminti pakuotes iš 100 % perdirbtos medžiagos. Tikimės, kad šis pakuočių stilius paskatins žmones sąmoningiau žvelgti į aplinką.

„Aibo“

išlaisvinkite stebuklą