SORPLAS perdirbto plastiko vaizdas su „ZV-1F“ SORPLAS perdirbto plastiko vaizdas su „ZV-1F“

„ZV-1F“ – mūsų aplinkosaugos vizija

Siekiama nulinio poveikio aplinkai

Įkvėpta pasaulio grožio, „Sony“ atkreipia dėmesį į poreikį padėti išsaugoti Žemę ir kartu leidžia kūrėjams kurti dar gražesnius ir kūrybiškesnius vaizdus.
Siekdami iki 2040 m. visoje „Sony“ grupėje pasiekti nulinį grynąjį išmetamųjų teršalų kiekį, o iki 2050 m. - nulinį aplinkosauginį pėdsaką, spartiname daugybę iniciatyvų.
Vaizdas, iliustruojantis „Sony“ iniciatyvą „Road to Zero“.

Produktai žmonėms ir aplinkai

Naujai sukurtas vėjo ekranas iš perdirbtų PET butelių0

„Sony“ išplėtė perdirbtų medžiagų naudojimą ne tik fotoaparato korpuse, bet ir vėjo ekrane. Sukurtas atlikus kruopščius garso kokybės ir apsaugos nuo vėjo bandymus, jis pagamintas tik iš perdirbtų PET butelių0, taip sumažinant poveikį aplinkai ir išlaikant efektyvumą.
Apsaugos nuo vėjo ir plastikinių butelių vaizdas
Iliustracija, vaizduojanti perdirbimo sistemą, kurioje plastiko atliekos paverčiamos SORPLAS ir naudojamos „Sony“ gaminiuose
[1] Susmulkinama [2] Formuojama [3] Gaminiai [4] Surinkimas iš gamyklų / prekybos vietų.

Geresnės ateities kūrimas su SORPLAS™

SORPLAS gaminamas iš panaudotų vandens butelių ir optinių diskų atliekų, surinktų iš gamyklų bei prekybos vietų, pridedant patentuoto antipireno. Jis naudojamas įvairiems „Sony“ ir kitų bendrovių gaminiams. SORPLAS per daug nesuyra net ir kelis kartus perdirbtas, todėl tikimės, kad ateityje  SORPLAS bus atkuriamas ir pakartotinai naudojamas naujuose gaminiuose.

Didelis perdirbtų medžiagų kiekis – iki 99 %

Elektronikoje naudojamo perdirbto plastiko kiekis paprastai sudaro tik apie 30 %0 perdirbtų žaliavų. Dėl mūsų novatoriško sieros pagrindu sukurto antipireno galime gaminti pastoviai aukštos kokybės plastiką, net jei2 perdirbtų žaliavų kiekis yra iki 99 %.

 

[1] SORPLAS
[2] Perdirbtos žaliavos 99 %2 [3] Antipirenai, kiti priedai 1 %.


[4] Tipinis perdirbtas polikarbonatinis plastikas3
[5] Naftos pagrindu pagamintas grynasis plastikas 55%4  [6] Perdirbto plastiko kiekis 30%  [7] Antipirenai, kiti priedai 15%

Skritulinės diagramos, iš kurių matyti, kad SORPLAS gamyboje naudojama daug antrinių žaliavų, palyginti su įprastu nedegiu perdirbtu polikarbonato plastiku.

„ZV-1F“ tobulinimas naudojant SORPLAS

Ir išorinėse, ir vidinėse „ZV-1F“ dalyse naudojame SORPLAS0. Šis aukštos kokybės perdirbtas plastikas teikia dvejopą naudą – pagerina gaminį ir kartu sumažina jo poveikį aplinkai.
„ZV-1F“ su pritvirtintu vėjo ekranu ir atidarytu rodymo ekranu vaizdas

SORPLAS įvairiuose mūsų fotoaparatuose

Per pastaruosius dešimt metų savo skaitmeniniuose fotoaparatuose ir skaitmeninėse vaizdo kamerose panaudojome maždaug 379 tonas0SORPLAS perdirbto plastiko.
„Sony“ kamerų su SORPLAS vaizdas

Pakuotės tvaresnei ateičiai

Plastikinių pakuočių mažinimas

Siekdami nebenaudoti plastiko pakuotėse, jas pakeitėme augaliniais neaustiniais audiniais0 arba popieriniais maišeliais , į kuriuos1supakuojame gaminius, išlaikydami plastiko apsaugines ir amortizavimo savybes.
„ZV-1F“ dėžutės ir pakuotės vaizdas

Anglies dioksido poveikio mažinimas gamyklose

„Sony“ gamyklos su saulės baterijomis nuotrauka iš oro

100 % atsinaujinančios energijos „ZV-1F“ gamybai

„Sony“ energijos suvartojimą mažina ne tik kurdami gaminius, bet ir gamybos procese. Gamyklose Tailande ir Kinijoje , kuriose gaminamas „ZV-1F“, dabar naudojama 100 proc. atsinaujinančiosios energijos. Tuo neapsiribojame: spartiname atsinaujinančiosios energijos diegimo savo svetainėse visame pasaulyje planą.
„ZV-1F“ su pritvirtintu vėjo ekranu vaizdas

Vaizdo tinklaraščių kamera ZV-1F