„Alpha Universe“ istorijos detalės
Filmavimas

Den Lennie

Profesionalus filmų kūrėjas Den Lennie dalijasi savo vertingomis įžvalgomis apie vaizdo filmavimą – apžvelgdamas viską, pradedant ekspozicijos pagrindais, baigiant garso įrašymu su „Sony FS5 II“ ir α7 III fotoaparatais.

Įvadas

Ši serija skirta padėti fotografams, kurie nori ne tik fotografuoti, bet ir filmuoti. Tiek α7 III, tiek FS5 II gali filmuoti aukštos kokybės vaizdą ir šioje vaizdo įrašų serijoje parodysiu, kaip pasiekti geriausių rezultatų su jais abiem.

Formos santykis

Dažnai svarbiausia nuspręsti ką ir kur filmuosite. Kartais labiau tinka maža nepastebima kamera, pvz., ILC, kitais atvejais svarbiau patogumas ir priedai.

Įrašoma laikmena

Fotografuojant paprastai naudojami RAW ir JPEG formatai arba jų derinys. Vaizdo įrašų atveju, viskas gerokai kitaip, labai svarbūs našūs kodekai ir sparčios laikmenos.

Užrakto greitis

Vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria filmuoti pradedantys fotografai, yra palyginti lėtas užrakto greitis, kuris susijęs su kadrų dažniu, kuriuo filmuojate. Norėdami suteikti vaizdo įrašams realistišką judesių suliejimą, turime vadovautis vadinamąja 180 laipsnių taisykle.

Baltos spalvos balansas

Vaizdo įraše nukreipę fotoaparatą vienur pamatysite vieną spalvų temperatūrą, o nukreipkite kitur– pamatysite visiškai kitą spalvų temperatūrą.

Ekspozicijos valdymas

Kalbant apie tinkamą ekspoziciją fotografuojant, svarbu nepamiršti trijų pamatinių dėmenų: diafragmos, užrakto greičio ir ISO. Jie taip pat taikomi vaizdo įrašams, tačiau jie naudojami gerokai kitaip.

Garso įrašymas

Prastos kokybės garsas gali sugadinti puikų vaizdo įrašą, tad žiūrovai netruks jo išjungti, nepaisant puikių kadrų. Profesionalios garso XLR jungtys gali labai padėti.

Nuotraukų profiliai

Šie iš anksto nustatyti profiliai suteikia galimybę greitai pakeisti vaizdą filmuojant. FS5 II turi ne mažiau kaip 10 profilių, įskaitant profilius, optimizuotus HDR ir LOG filmavimui.

Didelis kadrų dažnis

Viena iš šauniausių α7III ir FS5II funkcijų yra galimybė filmuoti sulėtintą vaizdą – filmuoti didesniu kadrų dažniu, pvz., 100 fps, ir sulėtinti vaizdą montuojant arba FS5 II atveju, pačiame fotoaparate.

Atrinkti gaminiai
ILCE-7M3
α7 III su 35 mm viso kadro vaizdo jutikliu

ILCE-7M3

ILCE-7RM3
FS5 II

PXW-FS5M2

Susiję straipsniai


x