Portretai ir piligrimai

Alys Tomlinson

„Sony World Photography Award“ apdovanojimai – tai vienas didžiausių ir garsiausių fotografijos konkursų pasaulyje, reikšmingas kasmetinis įvykis fotografijos konkursų kalendoriuje. Šiemet šie apdovanojimai bus rengiami 12 kartą, per juos bus pristatoma geriausia šiuolaikinė fotografija iš viso pasaulio.

Neseniai kalbinome Alys Tomlinson, 2018 m. pelniusią metų fotografės titulą, ir teiravomės, kaip pasikeitė jos gyvenimas ir karjera nuo tada, kai jos kūrinys „Ex-Voto“ atnešė jai pagrindinį apdovanojimą.

Ar galite šiek tiek papasakoti apie save ir kaip prasidėjo jūsų, kaip fotografės, karjera?

Universitete studijavau anglų literatūrą ir komunikaciją, būtent ten prisijungiau prie fotografijos būrelio. Daug laiko praleisdavome ryškindami nuotraukas ir taip pamilau juodai baltą fotografiją. Baigusi studijas persikėliau į Niujorką ir laisvalaikiu fotografavau miestą ir taip atsitiktinai pradėjau dirbti su „Time Out“. Kai grįžau į JK, nusprendžiau, kad noriu tapti profesionalia fotografe, todėl ėmiau studijuoti fotografiją Šv. Martino meno ir dizaino koledže.

alys tomlinson apgriuvęs namas

© Alys Tomlinson

Kokia komercine veikla užsiimate?

Ji tikrai gana įvairi. Fotografuoju daug redakcinių nuotraukų ir bendradarbiauju su keliomis dizaino agentūromis, bet daugiausia dirbu švietimo sektoriuje. Paprastai tenka viską fotografuoti skaitmenine įranga ir spalvotai, kas labai skiriasi nuo mano asmeninių projektų, bet man patinka tokia įvairovė.

O kas gi paskatino jus dalyvauti „Sony World Photography Award“ apdovanojimuose?

Gana juokinga, kad žinojau apie apdovanojimus, bet nebuvau tikra, kad mano darbai tiktų kuriai nors kategorijai, todėl nemėginau dalyvauti anksčiau. O tada gavau el. laišką prieš pat paraiškų pateikimo pabaigą ir sužinojau, kad buvo įtraukta naujų kategorijų. Viena iš jų buvo „Atradimai“ ir pamaniau, kad mano darbai jai puikiai tiktų. Be to, turiu pasakyti, kad nemokama galimybė dalyvauti taip pat labai viliojo! Taigi manau, kad savo darbus pateikiau likus gal porai dienų iki galutinės datos, bet nesitikėjau, kad turiu realių galimybių laimėti.

alys tomlinson veros su abitu portretas

© Alys Tomlinson

Ir tada tai padarėte! Kaip jautėtės?

O taip! Buvau visiškai nepasiruošusi spaudos ir vaizdo interviu antplūdžiui! Bet buvo puiku, o gavusi apdovanojimą taip pat įgijau galimybę grįžti ir užbaigti projektą. Jau turėjau pakankamai nuotraukų, bet norėjau sukurti filmą apie Verą – Baltarusijoje gyvenančią vienuolę, kurią fotografavau projekto pradžioje. Mano sritis yra nuotraukos, bet, laimei, mano asistentas yra geras operatorius, todėl dviese keliavome į Baltarusiją, kad pabūtume su Vera jos vienuolyne, ir sukūrėme šį nuostabų filmą, kurio stilistika labai artima mano nuotraukoms.

alys tomlinson veros sudėtomis rankomis portretas

© Alys Tomlinson

Tai buvo pirmas kartas, kai naudojote „Sony“ neveidrodinį fotoaparatą. Kaip jis jums patiko?

Jei atvirai, jį naudoti buvo tikras džiaugsmas, ypač todėl, kad jis toks tylus. Mes filmavome tokiose situacijose, kai reikėjo būti visiškai nepastebimiems – tarkim, per rytines pamaldas 5 ryto, kai girdisi, pavyzdžiui, net nukritęs smeigtukas. Kadangi α7S II veikia tyliai, galėjome dalyvauti scenoje akivaizdžiai neparodydami savo buvimo.

alys tomlinson vienuolės dalyvauja ryto maldoje

© Alys Tomlinson

Be to, kad lankėtės Baltarusijoje, norėdama sukurti šį filmą apie Verą, koks buvo jūsų darbo krūvis šiais metais?

Metai po apdovanojimo buvo tiesiog pašėlę ir tai iš tikrųjų pakeitė mano karjeros kryptį. Laimėjimas buvo neįtikėtinai plačiai pastebėtas! Man yra pasisekę laimėti kitų konkursų, bet šis kol kas didžiausias. Manau, kad pakankamai ilgai dirbau, kad užsitikrinčiau tvirtą padėtį, bet prieš kelis mėnesius į mane kreipėsi garsi Londono galerija ir surengė mano darbų parodą Paryžiuje. Taip pat dirbu su „Kickstarter“ finansuojamo projekto knyga, ir nors prieš apdovanojimą jau tikėjausi tai daryti, laimėjimo atgarsiai man padėjo labai greitai pasiekti šį savo tikslą.

alys tomlinson vandenyje atsispindintys miško medžiai

© Alys Tomlinson

Ar manote, kad „Ex-Voto“ jau baigtas, ar tai projektas, galintis tęstis neribotą laiką?

Norėtųsi pasakyti, kad galėčiau tęsti, nes visada bus žmonių, vykstančių į piligrimines keliones, ir būtų įdomu sužinoti, kur projektas galėtų mane nuvesti, bet vis dėlto manau, kad knygos išleidimas šį projektą natūraliai užbaigs.

Jei norite daugiau sužinoti apie apdovanojimus „Sony World Photography Award“ ir peržiūrėti Alys laimėjusių darbų galeriją, apsilankykite svetainėje


Alys filmo „Vera“ premjera bus pristatyta „Somerset House“ 2019 m. balandį. Konkursas baigsis 2019 m. sausio 4 d., dalyvavimas nemokamas.

Šiame straipsnyje minimi gaminiai
ILCE-7SM2
α7S II fotoaparatas su E tipo tvirtinimo jungtimi ir viso kadro jutikliu

ILCE-7SM2

SEL50F14Z
Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

SEL50F14Z

SEL35F14Z
„Distagon®“ T* FE 35 mm F1.4 ZA

SEL35F14Z

SEL85F18

FE 85mm F1.8

SEL85F18


x