„Alpha Universe“ istorijos detalės
„Lights Alive“ su α7S II

Steve Collins

Radęs problemą, Steve Collins ją išsprendžia. „Kai susiduriu su kažkuo, kas man nepatinka, – sako jis, – bandau kuo greičiau rasti sprendimą, kitaip tai mane erzina!“

Būtent ši mantra paskatino Steve kurti „Live Aurora Network“ kartu su broliu Tony – būdą, leidžiantį bet kam pasaulyje stebėti pašvaistę gyvai, nuostabia kokybe, savo išmaniajame telefone per programėlę.

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ nuostabi pašvaistė, atrodo, kad veržiasi iš kalno silueto

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 20 mm f/1,4 | 1 sek., esant f/1,4, ISO 800

Steve pirmą kartą pamatė Šiaurės pašvaistę medaus mėnesio su žmona metu, nustatęs žadintuvą skambėti kas valandą, kol ją išvydo. „Po kelių naktų aš galų gale ją pamačiau, – juokiasi jis. – Bet ji buvo ne visai tokia, kokią galite pamatyti nuotraukose; ji buvo bespalvė, tarsi miglotas baltas debesis.“

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ švelni žalia pašvaistė atsispindi ramioje jūroje

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 24 mm f/1,4 GM | 2 sek. esant f/1,4, ISO 5000

Nusprendę pamatyti pašvaistę visoje savo didybėje, Steve ir Tony netrukus užsisakė kelionę į Tromsø Norvegijoje ir atsisiuntė visas prognozės programėles, kurias galėjo rasti. Tačiau nė viena jų nei trupučio nepadėjo teisingai nuspėti pašvaistės. Tuomet Steve pradėjo ieškoti internetinių kamerų.

Naudodamasis internetinėmis kameromis jis galėjo patogiai ir šiltai sėdėti ir stebėti vaizdą jose, ir išeiti stebėti dangaus tik pamatęs pašvaistę internetinėje kameroje. „Pasirinkome puikų laiką! Penkias naktis iš eilės stebėjome puikų pasirodymą, – pasakoja jis.

– Šios kelionės metu man ir kilo „ Live Aurora Network“ idėja. Norėjau sukurti programą, kuri įspėtų žmones, kai matoma pašvaistė, remiantis tiesiogine filmuota medžiaga.“

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ pašvaistės šokis už kalnų tolumoje ir sniegu padengtu kelių

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 20 mm f/1,4 | 4 sek., esant f/1,6, ISO 1200

Taigi, kaip nustatomos kameros įvairiose šalyse ir žemynuose, nuotoliniu būdu tiesiogiai transliuojančios naktinį dangų? Steve idėja buvo sukurti algoritmą, kuris stebėtų naktinio dangaus ryškumą, spalvą, skaidrumą ir judėjimą, kad jis žinotų, kada matoma pašvaistė.

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ pašvaistė ir žvaigždės virš medinio pastato Islandijoje

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 20 mm f/1,4 | 2 sek., esant f/2,0, ISO 1250

Pirmiausia jis eksperimentui pastatė CCTV kamerą prie namo Islandijoje, kad galėtų stebėti dangų, ir kai tai pasiteisino, idėja toliau greitai vystėsi. Steve pradėjo naudoti „Sony α7S“ fotoaparatus, dėl kurių viso kadro jutiklių išgaunama daug geresnė vaizdo kokybė nei jo naudojamos CCTV kameros.

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ „Live Aurora Network“ sraute rodoma švelni žalia šviesa virš kalno

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 20 mm f/1,4 | 3,2 sek., esant f/1,4, ISO 800

Tačiau jis suprato, jog norint, kad „Live Aurora Network“ iš tiesų veiktų, fotoaparatus reikėjo pastatyti atokesnėse vietose, kuriose dangus tamsus. Steve rado bendrovę JAV, kuri apsiėmė pastatyti būstus pagal užsakymą α7S kameroms, kartu su ventiliatoriumi, šildytuvu, kompiuteriu „Windows 10“ ir 4G maršrutizatoriumi prisijungti prie tinklo ir atvaizdams peržiūrėti bei fotoaparatams valdyti.

Projektui įsibėgėjant, Steve pasirinko α7S II fotoaparatą „Live Aurora Network“ kartu su stulbinančiai aštriu FE 24 mm f/1,4 G „Master“ objektyvu. Tai ne visada buvo lengvas projektas ir teko įveikti daugybę iššūkių, įskaitant visų fotoaparatų ekspozicijos nustatymų valdymą nuotoliniu būdu. „Sumontavome naujausias kameras ant relės, kad galėtume pereiti nuo vaizdo transliacijos prie „Sony“ nuotolinio fotoaparato programinės įrangos, – paaiškina jis, – tai leidžia pakeisti nustatymus ir fotografuoti.“

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ intensyvios žalios pašvaistės šokis virš krioklio Islandijoje

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 20 mm f/1,4 | 1 sek., esant f/1,4, ISO 800

Anksčiau visi Steve vaizdai buvo fiksuojami iš tiesioginio srauto, todėl atrodė gan grūdėti. Tačiau dabar, kai jis gali nuotoliniu būdu perjungti į „α7S II“ fotoaparato režimą, jis turi galimybę sukurti pakankamai aukštos raiškos JPEG vaizdus, kurie gali būti naudojami net reklamos tikslais.

Šio įspūdingo projekto metu buvo sukurtas daugiau nei 450 000 pašvaistės vaizdų archyvas, taip pat vaizdo įrašai, naudojant penkis fotoaparatus, išdėstytus nuo Norvegijos iki Islandijos. Steve greitu metu planuoja prijungti dar du fotoaparatus: vieną „Lofoten Links“ golfo aikštyne Norvegijos Lofoteno saloje, kitą – netoli Ankoridžo Aliaskoje. Vėliau planuojama sukurti 24 fotoaparatų tinklą, apimantį visą Šiaurės pusrutulį.

Steve Collins „Sony alpha 7SII“ strėlės formos pašvaistė virš uolėto paplūdimio

© Steve Collins | „Sony α7S II“ + 20 mm f/1,4 | 1 sek., esant f/1,4, ISO 800

Pati programa sulaukė didžiulio pasisekimo – kiekvieną naktį pašvaistę stebi 14 000 žmonių. Pradinis projekto tikslas buvo padėti žmonėms nepraleisti pašvaistės keliaujant, tačiau „Live Aurora Network“ įgavo savo gyvenimą.

„Kai kurie žmonės sėdi namuose ir stebi pašvaistę savo telefone ar žiūri transliaciją per televizorių, – pasakoja Steve. – Labai džiugina, kai žmonės man sako: – Ačiū, kad padėjote išvysti pašvaistę. Jūs tiesiogine šia žodžio prasme padėjote įvykdyti svarbiausią dalyką mano dalykų, kuriuos turiu nuveikti per gyvenimą, sąraše. – Didžiuojuosi, kad galėjau padėti tai įgyvendinti.“

Ir galbūt labiausiai intriguojanti Steve istorijos dalis? „Prieš tai aš nebuvau fotografas, bet dabar esu!“

Atrinkti gaminiai
ILCE-7SM2
„Alpha 7S II“ E tipo tvirtinimo kamera su viso kadro jutikliu

ILCE-7SM2

SEL24F14GM
FE 24mm F1.4 GM

SEL24F14GM

Susiję straipsniai


x