Patobulinkite savo turinį „YouTube“ naudodami „Alpha 7C“

Simone Cioè

Mano vardas – Simone Cioè. Gyvenu Milane, kur dirbu profesionaliu filmų ir turinio kūrėju. Mano specializacija – komercinė fotografija, produktų vaizdo įrašai ir turinio kūrimas „YouTube“ platformoje, kur apžvelgiu fotografavimo ir vaizdo įrašymo įrangą bei kuriu edukacinį turinį filmų kūrėjams-mėgėjams.

Neseniai išbandžiau naująjį „Sony Alpha 7C“, todėl norėčiau pasidalyti patarimais, kaip pagerinti „YouTube“ turinį dirbant namų studijoje.

 Pirmieji įspūdžiai apie „Alpha 7C“

Pastaruosius dvejus metus „Alpha 7III“ buvo mano pagrindinis studijos fotoaparatas, tačiau vos kelias dienas panaudojęs „Alpha 7C“ nusprendžiau jį pakeisti! Mano sprendimą lėmė trys pagrindinės priežastys.

·Atnaujinta automatinio fokusavimo sistema yra patikima ir labai stabili (net mano „itališkoms rankoms“, kai kalbu laikydamas fotoaparatą). Ji puikiai seka mano akį, todėl įrašymo metu man nereikia nuolat stebėti monitoriaus.

·Kompaktišką ir lengvą korpusą paprasčiau pritvirtinti prie fotoaparato stovo filmuojant vaizdus prie stalo, kurie yra reikalingi mano turiniui.

·Pasukamame 3:2 ekrane prieš paspaudžiant įrašymo mygtuką galima peržiūrėti sukomponuotą kadrą. Save galiu matyti be išorinio monitoriaus, todėl įranga naudotis yra dar paprasčiau. 

Be to, kaip rodžiau vaizdo įraše, išbandžiau naują „Sony“ programėlę „Imaging Edge Webcam“, kuri „Alpha“ fotoaparatą paverčia internetine vaizdo kamera. Tai yra nuostabi galimybė filmuojant tiesiogines „Twitch“ arba „YouTube“ transliacijas, nes tam galima greitai ir lengvai pasiruošti. Šią nemokamą programėlę galima naudoti ir su „Alpha 7C“, todėl transliuodami tiesiogiai turėsite profesionalų viso kadro vaizdą ir paprastai naudojamą įrašymo įrangą.

simone-cioe-turinio-kūrėjas-nuima-35mm-objektyvą-nuo-alpha-7c

Studijos įranga ir priedai

Aparatūra

Kaip minėjau, šiuo metu savo studijoje daugiausia naudoju „Alpha 7C“ su FE 35 mm F/1.8. Man patinka šis viso kadro fotoaparato židinio nuotolis, nes jis puikiai tinka mano fotografijoms, o f/1.8 diafragma užtikrina švelnų foninį suliejimą. Foniniams kadrams naudoju skirtingus objektyvus (FE 20 mm f/1.8 G, standartinį greitą 24–70 mm ir „Macro“), kad filmuotai medžiagai suteikčiau kinematografinį vaizdą. Taip pat fotoaparatui stabiliai išlaikyti naudoju paprastą trikojį.

Garsas

Garsą mėgstu įrašinėti dviem mikrofonais (antrasis mikrofonas dubliuoja garsą), todėl naudoju kelių kanalų įvestis turintį XLR-K3M adapterį. Jis yra mažas, lengvai naudojamas ir užtikrina lankstumą įrašant akis į akį vykstantį pokalbį. Taip pat dažnai naudoju ECM-B1M skaitmeninį mikrofoną, kuris atkuria itin aiškų garsą ir yra suderinamas su „Alpha 7C“ skaitmenine garso sąsaja.

Apšvietimas

Mano apšvietimas yra paprastas – vos dvi šviesdėžės ir retkarčiais naudojamas keitiklis spalvų balansui kadre pakeisti.

simone-cioe-save-filmuojantis-turinio-kūrėjas

Mano pagrindinis patarimas vaizdo įrašų filmuotojams, norintiems pradėti kurti turinį „YouTube“ yra paprastas – išmokite valdyti apšvietimą ir garsą.

„Alpha 7C“ užtikrins puikią vaizdo įrašo kokybę, tačiau jis nebus tobulas be subalansuoto apšvietimo. Pradėkite nuo vienos šviesdėžės, pakreiptos 45 laipsnių kampu virš jūsų galvos, ir antro šviesos šaltinio už jūsų, kuris jus atskirs nuo fono bei sukurs tam tikrą atmosferą.

Kalbant apie garsą, norėdami rasti geriausią sprendimą, bandykite perprasti savo erdvę. Pavyzdžiui, jei studijoje yra daug aido ir dirbtinio garso, balsui izoliuoti puikiai tiks nedidelis prisegamas mikrofonas. Norint kurti geresnį turinį, aiškus garsas yra tiek pat svarbus, kaip ir vaizdas. 

Simone-cioe-sony-alpha-7c-pritvirtintas-virš-monitoriaus-su-pritvirtintu-mikrofonu

Bendrieji patarimai, kaip sukurti puikų „YouTube“ turinį

Visi mano vaizdo įrašai turi scenarijus, nes man labai svarbu prieš pradedant įrašinėti naują turinį viską užsirašyti, ypač, jei tai skirta apžvalgoms. Reikia įsiminti daug faktų, todėl turi pasirūpinti, kad nieko neužmirščiau.  Be to, pastebėjau, kad prieš įrašymą labai naudinga parepetuoti, nes tada prieš kamerą jaučiamasi ir kalbama komfortabiliai.

Kalbant apie redagavimą, stengiuosi filmuodamas aprėpti kuo daugiau, tačiau foninė filmuota medžiaga gali išties paįvairinti jūsų vaizdo įrašą. Kartais vaizdais mintis galima išreikšti geriau nei žodžiais.

Svarbu nepamiršti ir spalvų balanso. Siūlau skirti laiko ir geriausią kadrą sukurti fotoaparate, nes aš pats „s-log“ profiliais nesinaudoju. Žinau, kad tai yra gera funkcija, tačiau savo darbe neturiu laiko „YouTube“ vaizdo įrašų spalvų gradacijai atlikti. Visuose savo „Sony“ fotoaparatuose daugiausia naudoju HLG 2 profilį, kuris padeda lengviau nustatyti tinkamą ekspoziciją, o odos tonai jau ir taip atrodo puikiai, ypač naudojant „Alpha 7C“.

Atrinkti gaminiai
Sony α7C
Sony α7C

ILCE-7C / ILCE-7CL

FE 35 mm f/1,8
FE 35 mm f/1.8 

SEL35F18F

FE 20 mm f/1,8 G
FE 20 mm f/1,8 G

SEL20F18G

ECM-B1M mikrofonas
ECM-B1M mikrofonas

ECM-B1M

XLR-K3M adapteris
XLR-K3M adapteris

XLR-K3M

Susiję straipsniai