„Alpha Universe“ istorijos detalės
„Alpha Universe“ istorijos detalės
Patobulinkite savo urbanistines nuotraukas
naudodami „Alpha 7C“

Ronas Timehinas

Mano vardas – Ronas Timehinas. Esu profesionalus fotografas ir „Sony“ Europos fotografijos ambasadorius iš Londono. Aistrą fotografijai pirmiausia pajutau keliaudamas kaip jaunas muzikantas, įsitikinęs, kad privalau dokumentuoti visas aplankomas vietas ir patiriamus dalykus. Po 10 metų fotografija tapo mano pagrindine profesija ir darbu. Mano specializacija – miestovaizdžiai, portretai ir komercinė fotografija.

Pasinaudodamas „Instagram“ galimybėmis sėkmingai užsiauginau maždaug 60 000 sekėjų auditoriją, su kuria dalinuosi savo nuotraukomis ir įžvalgomis, kaip tapti geresniu fotografu.

Vis dėlto, mane neįtikėtinai pradžiugino galimybė išbandyti „Alpha 7C“. Ieškojau kompaktiško, lengvo, viso kadro fotoaparato, kuriuo norėjau papildyti savo aparatūros arsenalą. Dėl dizaino ir ergonomikos „Alpha 7C“ yra ne tik praktiškas, bet ir malonus akiai. Visiškai reguliuojamas ekranas, kurio taip troškau, leidžia lengvai fotografuoti iš įdomių kampų. Kadangi „Alpha 7C“ turi 24 MP jutiklį, jis tapo mano kasdieniu fotoaparatu, o kitus „Sony“ korpusus naudoju specifiniams darbams.

  

ron-timehin-sėdi-su-sony-alpha-7

Ronas Timehinas su savo „Sony Alpha 7C“ ir FE 35 mm f/1.8 objektyvu

Patarimai. Nr. 1
Pagrindiniai ekspozicijos nustatymai, fotografuojant mieste ir gatvėje

Naudoju „M“ (rankinį) režimą, nes taip galiu pats kontroliuoti užrakto greitį, diafragmą ir ISO bei nustatyti norimą vaizdo ekspoziciją.
Kalbant apie ekspoziciją gatvės ir miesto fotografijoje, stengiuosi nustatyti pakankamai didelį užrakto greitį, kad nesimatytų fotoaparato sujudėjimo. Tai kompensuoju šiek tiek padidindamas ISO, kad vaizdo ekspozicija išliktų tinkama. Didžiausias ISO, kurį paprastai rekomenduoju nustatyti siekiant maksimalios kokybės, yra 1600.

Kalbant apie diafragmos nustatymą, pastebėjau, kad naudodamas f/8 galiu sufokusuoti praktiškai visą vaizdą. Jei noriu atskirti vaizde esantį subjektą nuo fono, užtenka f/4. Fotografuodamas mažai apšviestą gatvę, diafragmą atidarau kuo plačiau, kad patektų kuo daugiau šviesos. Paprastai užtenka f/1.4.

ron-timehin-sony-alpha-7c-žvilgsnis-aukštyn-į-dangoraižius

© Ron Timehin | „Sony α7C“ ir FE 16–35 mm f/4 ZA OSS | 1/40 sek., esant f/7.1, ISO 3200

Kurį objektyvą pasirinkti?

Be abejonių, mano mėgstamiausias židinio nuotolis yra 35 mm – jis yra pakankamai lankstus fotografuojant gatvėje miesto vaizdus, portretus ar momentines nuotraukas.

Konkrečiai gatvės fotografijai man taip pat patinka naudoti 55 mm f/1.8. Šis židinio nuotolis yra artimas žmogaus akies fiksuojama vaizdui, be to, jis gražiai suglaudina foną, panaudodamas „bokeh“ efektą. Fotografuojant su šiuo objektyvu ir f/2 nustatymu, ryškiai išskiriamas kadre esantis subjektas, į kurį galima fokusuoti akį. Galiausiai, dėl kompaktiško dydžio šis objektyvas kartu su mažu „Alpha 7C“ korpusu sudaro idealų derinį gatvės fotografijai. Jis yra labai subtilus ir neišsiskiriantis, todėl tinka fiksuoti intymias akimirkas.

Kodėl reikėtų fotografuoti naudojant viso kadro fotoaparatą?

Ryškiausias skirtumas fotografuojant viso kadro fotoaparatu yra galimybė pasiekti gilesnį matymo lauką (suliejimą fone). Dėl to gatvės ir portretinė fotografija tam tikra prasme tampa dar gražesnė.

Didesnis jutiklis taip pat suteikia daugiau lankstumo redaguojant. Galėsite ištraukti detales iš šešėlių, ko, greičiausiai, negalėjote padaryti naudodami fotoaparatą su mažesnio kadro jutikliu. Tačiau šviesios sritys taip pat yra svarbios, o detalės nėra taip lengvai išlaikomos, kaip šešėliai. Todėl savo nuotraukose visada nustatau šiek tiek mažesnę ekspoziciją (trečdaliu pakopos), kad šviesios sritys nebūtų užgožtos.

ron-timehin-sony-alpha-7c-londono-pastatai

© Ron Timehin | „Sony α7C“ ir FE 35 mm f/1.8 | 1/125 sek., esant f/8.0, ISO 1600

Patarimai. Nr. 2
Kaip užfiksuoti gražius miesto horizonto vaizdus naudojant „Alpha 7C“

Vietovės žvalgymas

Visada prieš paimant fotoaparatą į rankas reikia atlikti tyrimą. Išžvalgę vietovę fotografuosite efektyviau ir tiksliau. Dažnai naudojuosi internetu ir „Google“ žemėlapiais, kur randu įdomių miesto vietų.

Labiausiai mėgstu fotografuoti tekant ir leidžiantis saulei – brėkštant aušrai ir sutemų metu. Tomis valandomis šviesos paprastai būna pakankamai, todėl atkuriamos ryškios ir sodrios spalvos. Fotografuodami labai anksti ryte populiariose vietose išvengsite žmonių minių ir turistų, todėl užfiksuotuose vaizduose bus mažiau triukšmo.

Jei norite rasti įspūdingų miesto horizonto vaizdų, rekomenduoju paieškoti viešųjų apžvalgos aikštelių ir ant stogų įrengtų barų! Tiesa, reikia paminėti, kad kartais tokiose įstaigose gali būti taikomi griežti apribojimai didelių fotoaparatų naudojimui, tačiau „Alpha 7C“ dėl savo kompaktiškumo dažnai laikomas bendro naudojimo fotoaparatu.

Ron-timehin-sony-alpha-7c-niūrus-pilkas-londono-horizontas

© Ron Timehin | „Sony α7C“ ir FE 16–35 mm f/4 ZA OSS | 1/250 sek., esant f/8.0, ISO 400

Pagrindiniai ekspozicijos nustatymai ir kadrų komponavimas.

Fotografuojant horizontą, taikomas toks pats ekspozicijos principas, kaip minėta anksčiau. Visada šiek tiek sumažinu ekspoziciją, kad išlaikyčiau šviesių sričių detales. Tai yra ypač svarbu fotografuojant per saulėtekį arba saulėlydį, kad danguje išliktų kuo daugiau spalvų.

Kitas būdas gerai ekspozicijai išgauti fotografuojant horizontą – ekspozicijos sugretinimas. Tai reiškia, kad reikia užfiksuoti tris kadrus (arba daugiau) su skirtinga ekspozicija, o tada sulieti nuotraukas naudojant apdorojimo programinę įrangą. Paprastai, norėdami užfiksuoti šviesių sričių detales, užfiksuojate vieną kadrą taikydami mažesnę ekspoziciją, vieną kadrą, taikydami vidutiniams tonams skirtą ekspoziciją, ir, galiausiai, kadrą su labai didele ekspozicija, kuriame išryškėja šešėliuose esančios detalės. Sujungę visus tris kadrus gaunate itin detalią HDR nuotrauką.

Kalbant apie diafragmą, rekomenduoju naudoti f/8 arba didesnę, kad nuotraukoje būtų išlaikyta kiek įmanoma daugiau detalių.

Daugiau patarimų, kaip gražiai nufotografuoti miesto horizontą?

Taip pat rekomenduoju naudoti trikojį. Turite pasistengti išlaikyti kuo mažesnį ISO ir užrakto greitį, kad ant jutiklio patektų pakankamai šviesos ir būtų išlaikyta maksimali vaizdo kokybė. Ant trikojo fotoaparatas bus visiškai stabilus, todėl galėsite nustatyti norimą mažą užrakto greitį. Jei neturite trikojo, bandykite rasti stabilų paviršių, ant kurio galėsite padėti fotoaparatą. Taip pat rekomenduoju fotografuojant nuotraukas su ilgu išlaikymu naudoti 2 sekundžių automatinį laikmatį, nes tai dar labiau sumažins tikimybę, kad spaudžiant užrakto mygtuką fotoaparatas sujudės. Be to, galite nustatyti, kad fotoaparatas pats išvengtų sujudinimo – tam naudokite telefono programėlę „Imaging Edge“.

ron-timehin-sony-alpha-7c-londono-horizontas-naktį-ilgas-išlaikymas

© Ron Timehin | „Sony α7C“ ir FE 55 mm f/1.8 | 30 sek., esant f/13, ISO 100

Patarimai. Nr. 3
Kaip kūrybingai fotografuoti miestą naudojant „Alpha 7C“

Fotografuojant miestą man labai patinka išlaisvinti savo kūrybingumą! Tai ne tik smagu man pačiam, bet padeda mano nuotraukoms išsiskirti iš kitų! Štai keli techniniai patarimai, kaip sukurti efektus nuotraukose.

Kampai

Vienas iš mano mėgstamiausių kūrybiško miestovaizdžių fotografavimo būdų – tai unikalios perspektyvos ieškojimas. Nusileidus žemyn ir fotografuojant gatvės lygyje galima gauti išties įdomių rezultatų. „Alpha7C“ turi keičiamo kampo ekraną, kuris leidžia lengvai nustatyti kadrą fotografuojant arti prie žemės.

Taip pat nuolat sau primenu pažvelgti į viršų! Būnant mieste ir pažvelgus aukštyn pro plataus kampo objektyvą galima užfiksuoti greta stovinčių pastatų susiliejančias linijas. Linijos apskritai yra puikus nuotraukos elementas, traukiantis žiūrinčiųjų žvilgsnį.

ron-timehin-sony-alpha-7c-londono-gatvės-vaizdas-iš-apačios

© Ron Timehin | „Sony α7C“ ir FE 55 mm f/1.8 | 1/320 sek., esant f/5.6, ISO 320

Šviesų juostos

Išbandydami įvairios trukmės ilgą išlaikymą galite užfiksuoti įdomių kadrų, nes ilgas išlaikymas suteikia nuotraukoms papildomo žavesio. Tačiau pasikartosiu, kad tam rekomenduoju naudoti trikojį ir pradėti nuo ne daugiau kaip 30 sekundžių išlaikymo. Norėdami labai sumažinti užrakto greitį, nustatykite kuo mažesnes diafragmos ir ISO reikšmes. Rekomenduoju sulaukti autobusų arba traukinių, nes jie šviesų juostoms suteikia įdomių spalvų. Šviesų juostas taip pat galima fotografuoti užfiksuojant kelis kadrus iš tos pačios padėties, o vėliau suliejant juos redagavimo metu. Tokioje nuotraukoje šviesų juostos bus tolygesnės ir išraiškingesnės.

ron-timehin-sony-alpha-7c-automobilių-šviesų-juostos-naktį.

© Ron Timehin | „Sony α7C“ ir FE 16–35 mm f/4 ZA OSS | 10 sek., esant f/18, ISO 250

Atrinkti gaminiai
ILCE-7C
 Sony α7C

ILCE-7C

SEL35F18F
FE 35 mm f/1.8 

SEL35F18F

SEL55F18Z
FE 55mm f/1.8 ZA

SEL55F18Z

SEL1635Z
FE 16–35 mm f/4 ZA OSS

SEL1635Z

Susiję straipsniai
Ronas Timehinas
„Alpha Universe“

Ronas Timehinas

JK

„Fotografija suteikia man galimybę suprasti, vertinti ir interpretuoti aplinkinį pasaulį. Ji leidžia išreikšti save priemone, kuri tuo pat metu fiksuoja daugelį laiko akimirkų. Iš esmės tai yra mano kūrybinis vizualinis dienoraštis.“

Peržiūrėti profilį