„Alpha Universe“ istorijos detalės
„Alpha Universe“ istorijos detalės
Kaip aš fotografuoju
Vestuvių fotografija su Davidu Bastianoni 

Vestuvių fotografo vaidmuo

Manau, kad vestuvių fotografo vaidmuo – suteikti prisiminimų ateities kartai. Mes mokome savo vaikus ir suteikiame šeimai puikius prisiminimus apie tą vieną svarbią dieną jų gyvenime. Taigi fotografuodamas vestuves, žinoma, turiu galvoti apie tą „herojaus“ įvaizdį, tačiau taip pat turiu būti fotožurnalistas ir papasakoti visą istoriją.

 

david bastianoni sony alpha 7M3 puošnus vestuvinis kvietimas ant stalo

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + 35 mm f/2,8 | 1/250 sek. esant f/2,8, ISO 1000

Tačiau tai daugiau nei dokumentinė fotografija. Iš tiesų tai daugelio skirtingų stilių ir įgūdžių derinys. Tai – vietos ir įvykio fotografija, sustabdytas gyvenimas, portretai, peizažai. Turite būti pasirengę per labai trumpą laiką padaryti visko po truputį. Taigi man reikia fotoaparato, kuris man padėtų fotografuoti visose šiose skirtingose situacijose – todėl ir naudoju „Sony α7 III“.

 

david bastianoni sony alpha 7M3 nuotaka ruošiasi prieš veidrodį, dvi jos pamergės stebi

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/320 sek. esant f/2,0, ISO 50

„Sony α7 III“ ir dinaminis diapazonas

Man „Sony α7 III“ yra tarsi rašiklis, tai įrankis. Rašikliu galiu rašyti, ką panorėjęs, o naudodamas „α7 III“ galiu fiksuoti, ką panorėjęs. Jis lengvas, turi puikų vaizdo stabilizavimo mechanizmą, du atminties kortelės lizdus, o vaizdo kokybė – neįtikėtina bei užtikrinamas dinaminis diapazonas.

david bastianoni sony alpha 7M3 paprasta nuotrauka, kurioje nuotaka nusisukusi nuo fotoaparato

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/250 sek. esant f/1,8, ISO 250

Dinaminis diapazonas yra labai svarbu, nes ne visada fotografuoju esant tobulam apšvietimui. Kartais apšvietimas prastas, kartais – fiksuoju ryškioje šviesoje. Abiem atvejais turiu išlaikyti visas nuotakos baltos suknelės detales nedarydamas per ilgos ekspozicijos. Dėl „Sony α7 III“ dinaminio diapazono visai tai nėra problema. Mano gudrybė – tiesiog šiek tiek per mažai išlaikyti vaizdą, kad būtų išsaugotos ryškios detalės suknelėje, tada montuodamas galiu padidinti šešėlių šviesumą, kad ten sugrąžinčiau detales.

david bastianoni sony alpha 7M3 jaunikis ir pabroliai šypsosi į fotoaparatą saulėtą dieną

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/2000 sek. esant f/2,5, ISO 160

Fotoaparatų pasirinkimas ir objektyvai

Vestuvių dieną turiu du „α7 III“ fotoaparatus, po vieną ant kiekvieno peties. Viena labai naudinga „α7 III“ savybė yra ta, kad galiu įrašyti norimus nustatymus ir juos lengvai perkelti į kitą fotoaparatą SD kortelėje. Tai reiškia, kad abu mano fotoaparatai visada nustatyti identiškai – visi nustatymai, visi pasirinktiniai mygtukai, viskas yra tas pats, paėmus bet kurį iš savo fotoaparatų.

davidas bastianoni sony alpha 7M3 pamergė padeda nuotakai pataisyti jos šydą

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/640 sek. esant f/1,8, ISO 400

Ant kairiojo pečio turiu „α7 III“ su arba FE 28 mm f/2 objektyvu, arba FE 35 mm f/1,8 objektyvu. Patikėsite tuo ar ne, turiu visus „Sony G Master“ objektyvus, bet FE 28 mm f/2 ir FE 35 mm f/1,8 yra lengvesni ir abu yra labai tikslūs. Vasaros vestuvių sezono metu dažnai būna, kad fiksuoju vestuves kone kasdien, todėl šie objektyvai man yra tobula kokybės, dydžio ir svorio kombinacija. Jie man leidžia fiksuoti visą dieną to fiziškai nejaučiant. Jie taip pat fokusuoja iš gana arti, todėl galiu juos naudoti, norėdamas padaryti detalius stambaus plano kadrus.

david bastianoni sony alpha 7M3 apsikabinusi pora, už jų – saulė

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/800 sek. esant f/1,8, ISO 125

Ant dešiniojo peties mano atras „Sony α7 III“ turi „Sonnar T*“ FE 55 mm f/1,8 ZA objektyvą. Vėlgi, galėčiau rinktis 50 mm f/1,4, tačiau 55 mm f/1,8 objektyvo sukuriama vaizdo kokybė yra fantastiška, jis taip pat mažesnis ir lengvesnis. Be abejo, G ir „G Master“ objektyvų vaizdo kokybė stulbina, tačiau šie vidutinės klasės objektyvai taip pat užtikrina įspūdingą kokybę.

david bastianoni sony alpha 7M3 juodai baltas nuotakos profilis iš šono

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/160 sek. esant f/1,8, ISO 100

Veidų fokusavimas

„α7 III“ leidžia lengvai fokusuoti objektyvus. Jei noriu užfiksuoti kokį nors judesį, pavyzdžiui, einantį jaunikį ar nuotaką, visada naudoju nepertraukiamo fokusavimo režimą su sekimo režimu. Darydamas portretus naudoju akių aptikimo AF, kad tiksliai sufokusuočiau žmogaus akis. Tai man leidžia neprarasti nei vieno kadro – visuose mano portretuose žmogaus akys sufokusuotos itin tiksliai.

david bastianoni sony alpha 7M3 nuotaka ir jos draugai juokiasi prieš ceremoniją

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/2000 sek. esant f/2,2, ISO 200

Turiu vieną triuką – naudoju veido aptikimo funkciją „Face Detection“ ir „Register“. Dienos pradžioje padarau paprastą nuotakos ir jaunikio portretą naudodamas funkciją „Register Faces“. Ji yra puiki dėl to, kad, kai fotoaparatas scenoje aptinka kelis veidus, ji automatiškai sufokusuoja nuotakos arba jaunikio, jei jie yra kadre, veidą. Galiu netgi nustatyti prioritetą, pavyzdžiui taip, kad funkcija teiktų pirmenybę nuotakos, o ne jaunikio veidui.

david bastianoni sony alpha 7M3 jaunavedžių pora juokiasi eidama link altoriaus

© David Bastianoni | „Sony α7 III“ + FE 55 mm f/1,8 ZA | 1/3200 sek. esant f/1,8, ISO 160

Šios fokusavimo funkcijos man leidžia sutelkti dėmesį į svarbiausią dalį – emocijų užfiksavimą. Turiu būti pasirengęs nufotografuoti jaunikio veido išraišką, kai jis pirmą kartą pasuka galvą į link altoriaus žengiančią nuotaką. Jo veido išraiška nesvarbi – jis gali šypsotis ar verkti. Svarbiausia – užfiksuoti tą akimirką autentiškai, kad jis galėtų amžinai žiūrėti į tą prisiminimą.

Atrinkti gaminiai
ILCE-7M3
α7 III su 35 mm viso kadro vaizdo jutikliu

ILCE-7M3

SEL55F18Z
„Sonnar T*“ FE 55 mm F1,8 ZA

SEL55F18Z

SEL28F20
FE 28 mm F2

SEL28F20

Susiję straipsniai
David Bastianoni
„alpha universe“

David Bastianoni

Italija

„Man fotografija – tai problemų sprendimas, kalbėjimas apie gyvenimą, tylus bendravimas su visais. Čia nėra taisyklių, nėra jokių apribojimų. Tereikia eiti miegoti su mintimi, kad kitą dieną turėsite dar vieną progą patirtį tą džiaugsmą, kokį įmanoma patirti tik tada, kai fotografuojate rimtai.“

Peržiūrėti profilį


x