tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, Kenijos genties atstovas laiko gyvūno galvą

Kaip fotografuoju | Architektūra

Tomasz Tomaszewski

Bėgant metams, aš įgijau vis daugiau pagarbos fotografijai, tačiau kartu vis daugiau išmokau apie jos apribojimus. Aš vis dar siekiu pasakoti istorijas nuotraukomis, tačiau nebebandau tik dokumentuoti arba pateikti įrodymų, koks yra pasaulis. Dabar žinau, kad tiesa priklauso nuo fotografuojančio asmens, tačiau fotoaparatas yra gera priemonė atskleisti sąžiningam žvilgsniui į gyvenimą. Kadangi nuotraukose, televizijoje ir filmuose mes esame matę tiek daug vienodų vaizdų ir vienodų istorijų, mus jaudina ne tai, kaip daiktai atrodo, bet tai, kaip skirtingai mes galime juos parodyti.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, aukšta kenijietė, atsirėmusi į nepabaigto stogo konstrukciją

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/250s @ f/6.3, ISO 100

Naujausios mano nuotraukos buvo padarytos Kenijoje, vietoje, kurios iš esmės nepaveikė turizmas ir modernus vakarietiškas gyvenimo būdas. Norėjau nufotografuoti žmones, kurie bando išgyventi be mobiliųjų telefonų, vaistų ir be kitų išradimų, padarytų per pastaruosius 50 metų. Vaizdai nėra istorija, tačiau jie sudaro kolekciją. Kaip visada, tikiuosi, kad viena ar dvi nuotraukos nustebins žmones. Nuotrauka, kuri nedaro poveikio ir neprovokuoja reakcijos, yra tik tuščias kadras.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, kenijietė pozuoja laikydama medinį kuolą

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/4.5, ISO 320

Spalvų naudojimas Kalbant apie mano nuotraukas iš Kenijos, aš fotografavau tikrus žmones užsiimančius tikra veikla, todėl norėjau sukurti nuotraukas, kuriose būtų kuo tiksliau užfiksuotas mano patiriamos akimirkos vaizdas. Įgyvendindamas šią viziją, išnaudojau židinio nuotolio ir spalvų suteikiamas galimybes. Pavyzdžiui, nespalvota fotografija pasižymi abstraktumu. Ji turi neįtikėtinos emocinės galios ir, man atrodo, ji yra elegantiškesnė. Kita vertus, spalvas daugeliu atveju labai sunku naudoti ekspresyviai, todėl daugelis fotografų apdoroja savo nuotraukas, kad padarytų poveikį žmonėms.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, jauna kenijietė su raudonu šaliu ant galvos, vedanti ožkų bandą

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/200s @ f/9.0, ISO 100

Rinkinys Norėdamas įgyvendinti savo viziją, kai fotografuoju, aš siekiu kuo didesnio paprastumo. Fotografuodamas dažniausiai naudoju „Sony α7R III“ ir FE 24–70mm f/2.8 GM objektyvą. Tai yra derinys, kuris leidžia man ypač greitai susitelkti, kad galėčiau užfiksuoti norimą akimirką. Dirbdamas savo darbą, aš noriu fotografuoti kuo mažesniu atstumu nuo objekto. Ant mano objektyvo netgi yra specialus taškas, žymintis apytiksliai 35 mm židinio nuotolį. Šį atstumą aš ir bandau išlaikyti fotografuodamas.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, jaunos kenijietės profilis su sudėtingai supintais plaukais

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/320s @ f/8.0, ISO 100

Nagrinėjant fotografijos istoriją, stebėtina, kiek nuotraukų buvo padaryta tik dviejų židinio nuotolių objektyvais. Tai yra 50 mm židinio nuotolis, kurį naudojant gaunamos galbūt gražiausios nuotraukos (tačiau su juo gali būti sudėtinga dirbti), ir 35 mm židinio nuotolis. Esant ilgesniam židinio nuotoliui, stebėtojui tai suteikia vujarizmo pojūtį, kuris atskiria nuo objekto – jis tampa tik scenoje veikiančiu aktoriumi.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, kenijietė pozuoja su fone miegančiu šunimi

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/5.6, ISO 1600

So why do photographers love 35mm and 50mm so much? In my view, it’s because they’re close to the human field of view. With a 24mm or 28mm there could be a very boring situation in front of you, but when you look through the viewfinder you can see beyond what’s on the surface; your brain is seeing something different to what it was seeing before with your eye. With a 35mm or 50mm lens if the scene in front of you is mundane, it will still be boring though the viewfinder. So with a 50mm focal length especially you have to be mesmerised and see something stunning to make you press the shutter button. Simplicity is Key I always think extremely carefully about the shots I am going to take, so for this reason I don’t use continuous shooting. I think we should be more human about how we shoot, so I always shoot a single image at a time. Every time I press the shutter I have to know why; there has to be a reason. I have to be amazed or surprised.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, kenijiečio trobelės virtuvėje su mėsa ant kablių

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/125s @ f/5.6, ISO 1250

Tobulybės siekis man yra redukavimo iššūkis, kad vaizdas būtų redukuotas iki esminių elementų ir vis dar turėtų prasmę. Tai visiškai priešinga komerciniam pasauliui, kuriame vaizdai yra apdorojami, keičiama objektų padėtis kadre, o spalvos yra paryškinamos ir tampa netikroviškos. Aš siekiu, kad iš mano nuotraukų nebūtų galima nieko pašalinti – tai taikoma ir spalvoms. Noriu, kad spalvos būtų tokios tobulos ir tikroviškos, kad viskas būtų suvokiama ne protu ir būtų akivaizdu. Noriu pasižiūrėti į nuotrauką ir suprasti ją per sekundės dalį.

tomasz tomaszewski, sony alpha 7RM3, šešėliai nuo ant kabyklos pakabintų skalbinių ir rausva šlepetė kadre

© Tomasz Tomaszewski | Sony α7R III + FE 24-70mm f/2.8 GM | 1/200s @ f/10, ISO 100

Atsižvelgiant į tai, kas pasakyta, tam, kad sukurtumėte gerą nuotrauką, turite sukurti kažką, kas savyje turėtų paslaptį ar metaforą. Jei jūsų kūrinys turės paslaptį, jis taps vertingesnis. Tai taikoma ir fotografijai. Geriausios nuotraukos dirgina mūsų vaizduotę, provokuoja klausimus ir skatina mus daryti išvadas. Jei viskas bus pateikta kaip ant delno ir jums nereikės įdėti pastangų, tuomet toks dalykas gilaus poveikio neturės.

Atrinkti gaminiai

Tomasz Tomaszewski

Tomasz Tomaszewski | Lenkija

„Fotografijoje man svarbu ne tai, ką rodo ir demonstruoja nuotrauka, o tai, kokius klausimus ji sukelia“

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote