„Alpha Universe“ istorijos detalės
„Alpha Universe“ istorijos detalės
Įspūdingų peizažų
fotografavimas su Michaeliu Schaake 

Svarbiausias peizažo fotografijos dalykas yra tas, kad turite būti kantrūs ir mėgautis peizažu. Galite praleisti didelę dienos dalį žygiuodami ir laukdami šviesos , todėl turite mėgautis buvimu gamtoje.

michael schaake sony alfa 7RM3 apsnigtas kraštovaizdis, tolumoje – rožine šviesa apšviesti kalnai

© Michael Schaake | „Sony α7R III“ + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 1/30 sek., esant f/16, ISO 500

Planavimas ir pasiruošimas

Darydamas peizažo nuotrauką, stengiuosi įtraukti žiūrovą į kelionę ir parodyti kraštovaizdžius taip, kaip mačiau juos pats. Noriu, kad scena juos apstulbintų taip pat, kaip apstulbino mane, kai fotografavau. Vienas iš būdų man tai pasiekti – kuo mažiau domėtis ta vieta. Pamačius pernelyg daug kitų fotografų padarytų nuotraukų, sugadinamas nuostabos jausmas, kuris apima pirmąkart atradus vietą.

Scenos apžiūra

Kai kurių geriausių vietovių lankymas gali atimti nemažai jėgų. Dauguma mano nuotraukų yra padarytos šiaurės šalyse, todėl man tenka daug žygiuoti į fotografavimo vietas. Niekada nenuvertinu žygio sudėtingumo, todėl man svarbu turėti lengvą fotoaparatą, tokį kaip visi „Sony Alpha“ kolekcijos įrenginiai, kad galėčiau lengvai tyrinėti.

 

michaelis schaake sony alfa 7RM4 audringas dangus virš kalnų ir jūros, tolumoje – besiskverbiantys saulės spinduliai

© Michael Schaake | „Sony α7R IV“ + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 4 sek., esant f/22, ISO 50

Kai būnu pasiruošęs, imu vaikščioti po vietovę. Aktyviai neieškau fotografavimo galimybės, bet paprastai kažkas patraukia mano dėmesį. Ieškau kelių dalykų, kurie turi būti vaizde, arba po vieną arba kartu, pavyzdžiui, šviesos krypties ir kokybės ar tai, kaip ji formuoja kraštovaizdį, įdomių struktūrų ir vedančių linijų. Žinoma, kalbant apie spalvas, ryto ir vakaro metas yra ypač įdomu, todėl stengiuosi fotografuoti šiomis valandomis.

michaelis schaake sony alfa 7RM4 dvi šiaudinės daržinės su vaizdu į natūralų vandenyno užutėkį

© Michael Schaake | „Sony α7R IV“ + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 1/30 sek., esant f/13, ISO 250

Viena mano mėgstamiausių nuotraukų buvo padaryta sename kaime, kuris priklauso samių žmonėms Švedijoje. Jis naudojamas tik ceremonijoms, o visą likusį laiką yra negyvenamas. Naktį praleidau savo furgone ir atsibudau 7 val. ryto, norėdamas pamatyti, kaip kis apšvietimas. Tądien buvo labai ūkanota – atmosfera buvo neapsakomai graži. Prisimindamas, sakyčiau, kad tai buvo viena iš ramiausių ir nuostabiausių mano aplankytų vietų.

Pamačiau tokią nuostabiai išlenktą kranto liniją, vedančią link rąstinio namelio. Ežeras tykiai skendėjo rūke, o saulė puikiai derėjo prie nuotraukos kompozicijos. Tiesiog privalėjau padaryti tą nuotrauką. Laukiau maždaug 10 minučių, kol saulė išlindo iš rūko, o tada atėjo tinkama akimirka pradėti fotografuoti.

michaelis schaake sony alfa 7RM4 kriokliukas bėga nuo uolos šalia vandenyno

© Michael Schaake | „Sony α7R IV“ + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 1/20 sek., esant f/13, ISO 100

Fotoaparato paruošimas

Naudoju įvairius skirtingus „Sony“ fotoaparatus – tai visiškai priklauso nuo to, ką fotografuoju ir kur keliauju. Nuo plataus jutiklių dinaminio diapazono iki ilgo baterijos naudojimo laiko ir didelės raiškos – yra nesuskaičiuojama daugybė priežasčių, kodėl mėgstu fotografuoti naudodamas juos.

michaelis schaake sony alfa 7RM4 audringas dangus virš kampuotos vandenyno uolos

© Michael Schaake | Sony α7R III + FE 24-105mm f/4 G OSS | 1/2500s @ f/9.0, ISO 100

Mano pagrindinis fotoaparatas yra „Sony α7R IV“, kurį mėgstu dėl jo 61 megapikselių raiškos. Taip pat turiu „Sony α7R III“, „α9“ ir „α6400“. Kartu su šiais fotoaparatais turiu daug objektyvų, tačiau žygiuojant svarbu kiekvienas gramas. Man svarbu taupyti savo energiją ir keliauti nesinešant didelio svorio, todėl labai dažnai su savimi pasiimu tik „α7R IV“ su FE 16–35 mm f/4 ZA OSS objektyvu.

Jei žygiuoju kelias dienas, kartais į krepšį įsidedu ir FE 24–105 mm f/4 G OSS objektyvą, kuris suteikia man daugiau lankstumo, kad galėčiau užfiksuoti peizažo detales.

michael schaake sony alfa 7RM4 snieguoto peizažo horizonte stovinčių medžių eilė

© Michael Schaake | „Sony α7R IV“ + FE 24–105 mm f/4 G OSS | 1/60 sek., esant f/5,6, ISO 250

Kalbant apie vaizdo ekspoziciją, paprastai daug fotografuoju naudodamas diafragmos pirmenybės režimą, nustatęs automatinio ISO jautrumą su minimaliu užrakto greičiu. Taip pat dažnai fiksuoju naudodamas rankinę ekspoziciją pagal tai, kaip fotoaparatas matuoja sceną. Turėdamas tai omenyje, dažnai naudoju matricos matavimą visai scenai apžvelgti arba matuoju pagal šviesias sritis, norėdamas išsaugoti kuo daugiau detalių.

 

Spalvos ir fiksavimas RAW formatu

Visada fotografuoju RAW formato nuotraukas. Tai man leidžia užfiksuoti daugiausiai detalių ir suteikia daugiau laisvės redaguojant nuotraukas.

Tai reiškia, kad redaguojant pradinis vaizdas yra labai „plokščias“. Mano patarimas, jei fiksuojate RAW formatu, – naudokite natūralų kūrybinį stilių fotoaparate. Suredaguokite stilių iki minimumo sumažindami kontrastą ir spalvas. Žiūrėdami per vaizdo ieškiklį matysite labai „plokščią“ vaizdą, kuris bus labai panašus į neapdorotą vaizdą. Galbūt jis neatrodys įspūdingai, bet leis pamatyti daug daugiau detalių šviesiose srityse ir šešėliuose, kad žinotumėte, su kokia informacija turėsite dirbti RAW faile.

 

michaelis schaake sony alfa 7RM4 spygliuočių medžių eilė snieguotame peizaže leidžiantis saulei

© Michael Schaake | „Sony α7R IV“ + FE 24–105 mm f/4 G OSS | 1/50 sek., esant f/10, ISO 125

Kai redaguoju RAW failus, mano tikslas – visada atkurti sceną pagal savo atmintį. Nors kartais žaidžiu su kontrastu, norėdamas pažadinti tam tikrus jausmus, stengiuosi išlaikyti spalvą kuo natūralesnę ir kuo labiau atitinkančią mano prisiminimus. Noriu, kad žmonės būtent taip matytų mano nuotraukas.

 

Atrinkti gaminiai
ILCE-7RM4
α7R IV 35 mm viso kadro fotoaparatas su 61.0MP

ILCE-7RM4

ILCE-7RM3
α7R III 35 mm viso kadro fotoaparatas su automatinio fokusavimo funkcija

ILCE-7RM3

ILCE-9
α9 su viso kadro sluoksniuotuoju CMOS jutikliu

ILCE-9

SEL1635Z
„Vario-Tessar® T“* FE 16–35 mm F4 ZA OSS

SEL1635Z

SEL24105G
FE 24–105 mm F4 G OSS 

SEL24105G

SEL70300G
FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS

SEL70300G

Susiję straipsniai
Michaelas Schaake'as
„alpha universe“

Michaelas Schaake'as

Vokietija

„Gyventi šia akimirka ir matyti stulbinantį gamtos grožį – itin asmeniška ir jaudinanti patirtis. Tikiuosi, kad dalydamasis savo užfiksuotais vaizdais, galiu pakviesti į šią kelionę ir kitus žmones.“

Peržiūrėti profilį


x