„Alpha Universe“ istorijos detalės
Kaip aš fotografuoju | Istorijos apie madą kūrimas

Ki Price

Prieš fotografuojant būtina išsamiai viską suplanuoti. Kūrybiškoji fotografavimo dalis gali būti pati sudėtingiausia ir niekada nežinai, kada ir iš kur pavyks pasisemti įkvėpimo.

Įkvėpimas

Visai neseniai vienai sesijai įkvėpimą suteikė vizitas pas odontologą! Pastebėjau šaunią kliniką pavadinimu „Banging Dental“ ir pamaniau, – „tai būtų tikrai puiki vieta fotosesijai“. Man visai patinka įvairūs ekstremalumai. Mėgstu ieškoti keistų ir originalių vietų, tačiau tampa vis sudėtingiau rasti vietų ar sulaukti idėjų, kurios nebuvo panaudotos anksčiau.

Ki Price „Sony alpha 9“, modelis, sėdintis ant rožinio krėslo sukryžiuotomis kojomis

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Pasirinkus šaunią odontologo kliniką atėjo laikas sukurti istoriją, kurią norėsiu papasakoti. Laukiamajame sėdėjau aš, 46 metų vyrukas, laukiantis savo eilės, kai staiga man šovė mintis apie „Damą ir valkatą“. Pamaniau, kad tokiu būdu galėčiau perteikti įvairius vyraujančius mados stilius, be to, pati vieta pasižymėjo keistu sugretinimu – kodėl kas nors norėtų fotografuoti odontologijos kabinete, kurio vengia dauguma žmonių.

Ki Price „Sony alpha 9“, odontologo kėdėje sėdintis ir į objektyvą žiūrintis vyras bei šalia jo stovinti ir odontologo lempą laikanti moteris

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 100

Bendradarbiai

Apsisprendus dėl koncepcijos būtina rasti bendradarbiavimui tinkamų žmonių. Turiu savitą fotografavimo stilių, todėl noriu, kad ir stilistai, kirpėjai bei makiažo specialistai pasižymėtų savo stiliumi, kuris siekiant galutinio tikslo sklandžiai papildytų manąjį. Įgyvendindamas odontologo projektą dirbau su stiliste Amy Still ir plaukų stilistu bei makiažo specialistu Tom Gillian. Jie susipažino su mano pateikta koncepcija, tada papildė ją savuoju stiliumi.

Ki Price „Sony alpha 9“, porelė žvelgianti pro stiklines odontologijos kabineto duris

© Ki Price | Sony α9 + FE 24mm f/1.4 GM | 1/160s @ f/2.8, ISO 50

Labai svarbu dirbti kaip komandai ir yra keli dalykai, kuriuos visada atlieku. Visų pirma, aš pirmasis atvykstu į fotografavimo vietą ir skiriu laiko pokalbiui su kiekvienu dalyviu. Tada darausi kavą! Nesiunčiu padėjėjo jos paruošti. Noriu sukurti vietoje puikią nuotaiką, todėl pats turiu tapti jos kūrimo įrankiu.

Mano slaptas ginklas

Kasdien vykstant tokiai daugybei įvykių gali būti sudėtinga įžengti į studiją su kibirkštėle, tačiau tą daryti tiesiog būtina. Kadro fiksavimas yra vos ne mažiausiai reikšminga dalis. Dažnai į pagalba pasitelkiu muziką. Fotoaparato krepšyje šalia savo „Sony α7R III“ visada turiu „Bluetooth“ kolonėlę. Ji visur keliauja su manim ir dažnai būna naudojama tarsi koks slaptas ginklas. Beveik visada muziką renkuosi fotografavimo vietoje ir turiu kelis skirtingus įvairioms sąlygoms pritaikytus grojaraščius.

Ki Price „Sony alpha 7RM3“, vyras ir moteris bohemiškais drabužiais pozuoja prieš objektyvą

© Ki Price | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/5.0, ISO 320

Komplektas

Kalbant apie įrangą, pirmiausiai renkuosi savo „α7R III“ fotoaparatą, nes labai dažnai naudoju blykstę ir galiu fiksuoti kadrus 10 kadrų per sekundę greičiu naudodamas mechaninį užraktą. Skamba prieštaringai, nes su sparčių judesių fiksavimu dažnai siejamas „α9“ modelis, tačiau jeigu fotografuoju veiksmą naudodamas blykstę, paprastai naudoju „α7R III“.

Dažniausiai naudojamas objektyvas tikriausiai būtų „Sony Zeiss Sonnar T* FE“ 55 mm f/1.8 ZA. Tai mano mėgiamiausias objektyvas. Jis lengvas, ypatingai tiksliai fokusuoja, o fonas atrodo tiesiog nepriekaištingai. Į foto įrangos krepšį jį dedu patį pirmą. Man taip pat patinka „Sony FE“ 85 mm f/1.4 GM objektyvas. Jis tiesiog neįtikėtinas; galėčiau pasakoti apie jį nesustodamas. Jeigu fotografuoju nedidelėje erdvėje ir negaliu atsitraukti nuo objekto tiek, kad sukurčiau pageidaujamą kompoziciją, pereinu prie 55 mm objektyvo, kad gaučiau panašų efektą, tačiau šiek tiek platesniu kampu.“

Ki Price „Sony alpha 9“, ant rožinio krėslo sėdintis jaunuolis ir šalia stovintis jo draugas, atrėmęs kelį į krėslą

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Be to, manau, kad FE 70–200 mm f/2.8 GM yra tikrai puikus objektyvas. Jį naudoju tik fotografuodamas podiumu žengiančius modelius, kai būtinas tam tikras lankstumas, ir man dėl to tikrai gaila, nes norėčiau naudoti jį dažniau.

Ki Price „Sony alpha 7RM4“, modelis spalvingais drabužiais padėjusi ranką ant drabužių kabyklos

© Ki Price | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 800

Paskutiniai patarimai

Mano patarimas pradedantiesiems fotografams būtų skirti daug dėmesio žmonėms ir užmegzti su jais ryšį. Eikite ir padėkite fotografui. Kreipkitės į žurnalų nuotraukų skyrius. Užmegzkite kontaktus „Instagram“ tinkle. Sekite stilistus, makiažo specialistus, modelius. Sekite žurnalus ir nuotraukų redaktorius, be to, nebijokite surinkti telefono numerį. Jeigu nesulauksite atsako, nenuleiskite rankų ir kurkite toliau! Šioje srityje svarbiausia užmegzti kontaktų ir kurti turinį.

Atrinkti gaminiai
ILCE-9
α9 su viso kadro sluoksniuotuoju CMOS jutikliu

ILCE-9

ILCE-7RM3
α7R III 35 mm viso kadro fotoaparatas su automatinio fokusavimo funkcija

ILCE-7RM3

ILCE-7RM4
α7R IV 35 mm viso kadro fotoaparatas su 61.0MP

ILCE-7RM4

SEL24F14GM
FE 24mm F1.4 GM

SEL24F14GM

SEL55F18Z
„Sonnar T*“ FE 55 mm F1,8 ZA

SEL55F18Z

Susiję straipsniai
Ki Priceʼas
„Alpha Universe“

Ki Priceʼas

JK

„Šiandien bet kas gali fotografuoti telefonu, tačiau tik keletas gali įvaldyti vaizdų kūrimo meną.“

Peržiūrėti profilį


x