Ki Price „Sony alpha 9“, odontologo kabinete į fotoaparatą žvelgianti pora

Kaip aš fotografuoju | Istorijos apie madą kūrimas

Ki Priceʼas

Prieš pradedant fotografuoti, užkulisiuose vyksta daug planavimo. Kartais rasti įkvėpimo fotosesijai gali būti sunkiausia dalis, bet niekada negali žinoti, kur ir kada ateis tas įkvėpimas.

Įkvėpimas

Tiesą sakant vieną iš neseniai atliktų fotosesijų įkvėpė vizitas pas dantistą! Pamačiau puikią erdvę pavadinimu „Banning Dental“ ir pagalvojau: „Tai būtų puiki vieta kažką nufotografuoti“. Mėgstu eiti į tokius kraštutinumus. Man patinka rasti keistų ir originalių vietų, tačiau vis sunkiau sugalvoti vietų ir idėjų, kurios dar nebuvo išbandytos.

Ki Price „Sony alpha 9“, modelis, sėdintis ant rožinio krėslo sukryžiuotomis kojomis

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Pasirinkus šaunią odontologo kliniką atėjo laikas sukurti istoriją, kurią norėsiu papasakoti. Laukiamajame sėdėjau aš, 46 metų vyrukas, laukiantis savo eilės, kai staiga man šovė mintis apie „Damą ir valkatą“. Pamaniau, kad tokiu būdu galėčiau perteikti įvairius vyraujančius mados stilius, be to, pati vieta pasižymėjo keistu sugretinimu – kodėl kas nors norėtų fotografuoti odontologijos kabinete, kurio vengia dauguma žmonių.

Ki Price „Sony alpha 9“, odontologo kėdėje sėdintis ir į objektyvą žiūrintis vyras bei šalia jo stovinti ir odontologo lempą laikanti moteris

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 100

Bendradarbiai

Apsisprendus dėl koncepcijos būtina rasti bendradarbiavimui tinkamų žmonių. Turiu savitą fotografavimo stilių, todėl noriu, kad ir stilistai, kirpėjai bei makiažo specialistai pasižymėtų savo stiliumi, kuris siekiant galutinio tikslo sklandžiai papildytų manąjį. Įgyvendindamas odontologo projektą dirbau su stiliste Amy Still ir plaukų stilistu bei makiažo specialistu Tom Gillian. Jie susipažino su mano pateikta koncepcija, tada papildė ją savuoju stiliumi.

Ki Price „Sony alpha 9“, porelė žvelgianti pro stiklines odontologijos kabineto duris

© Ki Price | Sony α9 + FE 24mm f/1.4 GM | 1/160s @ f/2.8, ISO 50

Svarbu gerai dirbti komandoje, todėl yra keletas dalykų, kuriuos visada darau savo fotosesijoje. Pirma, aš visada ten esu pirmas žmogus ir skiriu laiko pasikalbėti su kiekvienu. Tuomet man reikia kavos! Nesiunčiu savo padėjėjo jos paruošti – aikštelėje noriu sukurti gerą atmosferą, todėl viskas turi prasidėti nuo manęs.

Mano slaptas ginklas

Kai kasdienis gyvenimas labai intensyvus, tai gali būti sunku, bet svarbu į aikštelę atvykti nusiteikus energingai. Fotografavimas yra kone mažiausiai svarbi dalis. Vienas būdų, kaip tai pasiekiu, – naudoti muziką. Savo fotoaparato krepšyje kartu su „Sony α7R III“ visada turiu „Bluetooth“ garsiakalbį. Tas garsiakalbis visada keliauja kartu su manimi ir yra savotiškas slaptas ginklas. Muziką beveik visada pasirenku aikštelėje ir, atsižvelgdamas į konkrečią fotosesiją, turiu keletą skirtingų grojaraščių.

Ki Price „Sony alpha 7RM3“, vyras ir moteris bohemiškais drabužiais pozuoja prieš objektyvą

© Ki Price | Sony α7R III + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/160s @ f/5.0, ISO 320

Rinkinys

Kalbant apie įrangą, „α7R III“ visada yra mano mėgstamiausias fotoaparatas, nes labai daug dirbu su blykste, kad galėčiau fotografuoti naudodamas mechaninį užraktą 10 kadr./sek. greičiu, naudodamas blykstę. Galėtų atrodyti priešingai, nes „α9“ yra dažnai asocijuojamas su greitų judesių fiksavimu, tačiau jei fotografuoju kokį nors veiksmą naudodamas blykstę, paprastai naudoju „α7R III“.

Objektyvas, kurį turbūt naudoju dažniausiai, yra „Sony Zeiss Sonar T* FE 55 mm f/1,8 ZA“. Tai mano mėgstamiausias objektyvas. Jis lengvas, itin tikslus, o fonas atrodo išties puikiai. Jis visada yra svarbiausias daiktas mano fotoaparato krepšyje. Man taip pat labai patinka „Sony FE 85mm f/1.4 GM“ objektyvas. Jis tiesiog neįtikėtinas. Negaliu nustoti juo žavėtis. Kai fotografuoju erdvėje, kuri yra labai maža, ir negaliu atsitraukti tiek, kad pasiekčiau norimą kompoziciją, naudoju 55 mm objektyvą, kuris padeda išgauti panašų efektą, tik šiek tiek platesnį.“

Ki Price „Sony alpha 9“, ant rožinio krėslo sėdintis jaunuolis ir šalia stovintis jo draugas, atrėmęs kelį į krėslą

© Ki Price | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/2.5, ISO 100

Be to, manau, kad FE 70–200 mm f/2.8 GM yra tikrai puikus objektyvas. Jį naudoju tik fotografuodamas podiumu žengiančius modelius, kai būtinas tam tikras lankstumas, ir man dėl to tikrai gaila, nes norėčiau naudoti jį dažniau.

Ki Price „Sony alpha 7RM4“, modelis spalvingais drabužiais padėjusi ranką ant drabužių kabyklos

© Ki Price | Sony α7R IV + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/3.2, ISO 800

Paskutiniai patarimai

Mano patarimas pradedantiesiems fotografams būtų skirti daug dėmesio žmonėms ir užmegzti su jais ryšį. Eikite ir padėkite fotografui. Kreipkitės į žurnalų nuotraukų skyrius. Užmegzkite kontaktus „Instagram“ tinkle. Sekite stilistus, makiažo specialistus, modelius. Sekite žurnalus ir nuotraukų redaktorius, be to, nebijokite surinkti telefono numerį. Jeigu nesulauksite atsako, nenuleiskite rankų ir kurkite toliau! Šioje srityje svarbiausia užmegzti kontaktų ir kurti turinį.

Atrinkti gaminiai

Prisijunkite, kad gautumėte „α Universe“ naujienlaiškį

Sveikiname! Sėkmingai užsiprenumeravote „α Universe“ naujienlaiškį

Įveskite tinkamą el. pašto adresą

Atsiprašome! Įvyko netikėta klaida

Sveikiname! Jūs sėkmingai užsiprenumeravote